20-lecie matury

„ Ale to już było i nie wróci więcej ...”

Zjazd absolwentów I LO im. J. Słowackiego w Przemyślu był okazją do spotkania nauczycieli i znajomych ze szkolnej ławy, do snucia wspomnień i ciekawych opowieści z lat młodości.

Obchody jubileuszu 20-lecia matury (rocznik 1996) rozpoczęliśmy 03 czerwca 2016 r. , w piątek, od nieoficjalnego spotkania przy ciastku i kawie w przemyskiej kameralnej kawiarence „ Mała czarna”. Część oficjalną jubileuszu matury , 04 czerwca 2016 r. , zainaugurowała uroczysta Msza Święta w Archikatedrze Przemyskiej celebrowana przez księdza prałata, Zbigniewa Suchego, naszego nauczyciela religii. Kolejnym punktem programu było spotkanie w auli szkolnej, gdzie wszystkich zebranych serdecznie przywitał Pan dyrektor, Tomasz Dziumak oraz ówczesna Pani dyrektor szkoły, Grażyna Dawnis. W imieniu absolwentów głos zabrała Pani Małgorzata Murmyło (III B), jedna z organizatorek jubileuszu, która podziękowała dyrekcji szkoły i nauczycielom-wychowawcom za przybycie oraz wspólnie spędzone piękne chwile w murach tej szkoły. W dalszej części uroczystości przedstawiciele poszczególnych klas udali się z wychowawcami do swoich sal lekcyjnych. Spotkaniu po latach towarzyszyły wzruszenia i widoczny na twarzach wielu entuzjazm, który uczestnicy zjazdu absolwentów zabrali ze sobą na część nieoficjalną, do przemyskiej restauracji „Murowanka”, gdzie bawiono się do białego rana.

Inicjatorkami i organizatorkami tak zacnego przedsięwzięcia były Panie: Małgorzata Murmyło(III B), Katarzyna Stecko( III A) oraz Ewelina Lewandowska (III D), którym serdecznie dziękujemy za trud włożony w organizację jubileuszu. Mamy nadzieję, że wszyscy, może w jeszcze większym gronie, spotkamy się za 5, 10 lat na kolejnych obchodach jubileuszu matury.

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć