• Na prawdziwej scenie

  Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego, głównie z klasy 3 b, postanowili spróbować swoich sił na prawdziwej scenie, wystawiając widowisko oparte na III części „Dziadów” Adama Mickiewicza. Spektakl reżyserowała pani Bożena Opalińska. Przemyska publiczność mogła zobaczyć przedstawienie 5 marca br. w Centrum Kultury "Zamek".

  Serdecznie zapraszamy uczniów 7 i 8 klas szkół podstawowych, uczniów 3 klas szkół gimnazjalnych oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa podkarpackiego do udziału w

  XII Kwietniowych Spotkaniach z Juliuszem Słowackim

  Cele naszego konkursu to:
  - popularyzacja twórczości literackiej Juliusza Słowackiego i wiedzy o poecie,
  - promowanie młodzieży uzdolnionej poetycko, plastycznie, muzycznie i teatralnie,
  - przygotowanie uczniów do aktywnego uczestnictwa w kulturze,

  Instytut Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego Studies in Central and Eastern Europe: Histories, Cultrures and Societies
  I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu
  Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Przemyślu

  organizują warsztaty anglojęzyczne dla młodzieży

  Polish-Hungarian rapprochement.
  Between politics, culture and everyday life

  Przemyska Liga Alpejska Dzieci i Młodzieży

  W dniach 21 i 31.01. oraz 27.02.2019r na przemyskim stoku odbyły się zawody w ramach Ligi Alpejskiej Dzieci i Młodzieży. W zawodach tych wystartowała nasza 9 osobowa reprezentacja w składzie: Gabriela Bronkowska, Michał Igielski, Mikołaj Pyrcz, Marcelina Śmigielska, Katarzyna Procyk, Grzegorz Gibalewicz, Maja Martowicz, Mateusz Świstak, Kacper Podgórski. Uczniowie wystartowali w kilku różnych kategoriach wiekowych, osobno chłopcy i dziewczęta. Zawodnicy mieli do przejechania trasę slalomu giganta, a pięciu najlepszych z każdej szkoły "punktowało" dla zespołu. W klasyfikacji drużynowej uczniowie I LO zajęli I miejsce wyprzedzając II LO i ZSEiO. W rywalizacji indywidualnej najlepiej zaprezentował się Grzegorz Gibalewicz zwyciężając w swojej kategorii tuż przed Michałem Igielskim, który stanął na drugim stopniu podium. Najlepsza z naszych dziewcząt, Marcelina Śmigielska uplasowała się na drugiej pozycji w kategorii dziewcząt starszych.

  Olimpiada Wiedzy o Prawie - wyniki

  Komitet Okręgowy Olimpiady Wiedzy o Prawie w Przemyśl informuje, że kandydatami do zawodów centralnych olimpiady są następujący uczniowie z województwa podkarpackiego:

  1. Łątka Amelia   -    42 pkt
  2. Rafalska Klaudia   -    42 pkt
  3. Noga Victoria   -    42 pkt

  „Wenecja w Słowaku”

  10.02.2019 r. w pięknej auli I Liceum Ogólnokształcącego odbył bal karnawałowy „Wenecja w Słowaku”. Samorząd Uczniowski, przygotowując bal, zadbał o wszystkie szczegóły jego organizacji. W niedzielny wieczór w szkole bawiło się około 160 osób – dyrekcja szkoły, nauczyciele, absolwenci i uczniowie. Przybyli do auli uczniowie dołożyli wszelkich starań, jeśli chodzi o odpowiedni dobór stroju i masek karnawałowych. Bal otworzył dyrektor I LO p. Tomasz Dziumak i przewodniczący SU Jakub Kowalczyk oraz uczennice: Eryka Woźniak, Karolina Bijan, Klaudia Barszczak i Aleksandra Łygan, które zaśpiewały „Pierwszy raz jak sięga pamięć”. Słowa piosenki przybliżyły zgromadzonej w auli młodzieży charakter balu.

  Olimpiada Wiedzy o Prawie - komunikat

  Komitet Okręgowy Olimpiady Wiedzy o Prawie pragnie poinformować, iż zawody okręgowe odbędą się 23 lutego 2019 r. o godz. 10.00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Przemyślu, ul. J.Słowackiego 21. Serdecznie zapraszamy.

  Wyjście na stok narciarski

  W dniu 25 stycznia bieżącego roku nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali ogólnoszkolne wyjście na stok narciarski. Pomimo porannych, obfitych opadów śniegu, które utrudniły dojazd na ul. Pasteura wszyscy uczestnicy dotarli na zajęcia. Grupa pięćdziesięciu uczniów pod bacznym okiem nauczycieli-instruktorów doskonaliła umiejętności narciarskie i snowboardowe. „Białe szaleństwo” to wspaniały sposób hartowania organizmu, zdobywania odporności, dobra zabawa, a także wiedza na temat bezpiecznego zachowania na stokach i korzystania z wyciągu krzesełkowego. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za dostosowanie się do dekalogu narciarskiego i bezpieczny powrót do domu.

  Bal maturzystów

  Tegoroczna studniówka uczniów klas maturalnych I Liceum Ogólnokształcącego miała miejsce 20 stycznia w hotelu Łańcut.
  Bal został oficjalnie rozpoczęty około godziny 19.00, po zrobieniu zdjęć klasowych. Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego, pan Wiesław Czekierda oraz pani Renata Jabłońska przywitali wszystkich przybyłych. Głos w imieniu rodziców maturzystów zabrała również pani Iwona Olejnik, która wyraziła wdzięczność dyrekcji i nauczycielom za trud pracy wychowawczej. Do podziękowań dołączyli się Martyna Cichocka (3 f) oraz Aleksander Mokrauz (3 b), przemawiający w imieniu młodzieży. Wychowawcy otrzymali wiązanki kwiatów od swoich uczniów. Tę część uroczystości zamknęło przemówienie Dyrektora, pana Tomasza Dziumaka. Po uroczystym odtańczeniu tradycyjnego poloneza nastąpiła już mniej oficjalna część balu. Były walc, belgijka, wybory królowej i króla balu (zostali nimi Klaudia Godos z klasy 3 b i Mateusz Kołacz z 3 d). Młodzież bawiła się do rana przy muzyce.
  Już za sto dni egzamin dojrzałości, więc życzymy wszystkim maturzystom motywacji do nauki oraz wytrwałości w przygotowaniach do egzaminów.

  Uczniowie z grupy innowacyjnej z języka niemieckiego oraz z klasy 2e uczestniczyli 14.01.2019. w warsztatach zorganizowanych w Bibliotece Austriackiej na Uniwersytecie Rzeszowskim. Uczestnicy zajęć poznali historię tańca, związane z nim zmiany obyczajów, przypisywane mu znaczenia (chociażby podczas kongresu wiedeńskiego), a także jego urok. Po krótkim przeszkoleniu podjęli wyzwanie i mogli wirować w takt tego eleganckiego i dostojnego tańca. Tak, walc wiedeński słusznie królował na parkietach i pewnie nadal będzie. Dla ochłonięcia po zajęciach uczniowie mogli zobaczyć wystawę „200 lat kolędy -Cicha noc- historia, przesłanie, współczesność”.

  Strony

  Subscribe to I Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu RSS