NAZWA ODDZIAŁU

dla absolwentów III klasy gimnazjalnej
PATRONAT
Akademia Górniczo – Hutnicza w Krakowie
Uczniowie tej klasy uczestniczą w zajęciach warsztatowych i wykładach prowadzonych przez pracowników akademickich AGH w Krakowie.
Szkoła organizuje dla chętnych osób dodatkowe zajęcia z matematyki w formie tzw. ROKU ZEROWEGO AGH
LICZBA MIEJSC
CYKL KSZTAŁCENIA
3 lata
JĘZYKI OBCE NOWOŻYTNE
Pierwszy język obcy dla kontynuujących naukę w zakresie rozszerzonym
– na podbudowie wymagań poziomu III.1 dla III etapu edukacyjnego -
język angielski w dodatkowo zwiększonym wymiarze, tj. 13 godzin w cyklu kształcenia.

Drugi język obcy dla kontynuujących naukę w zakresie podstawowym
– na podbudowie wymagań poziomu III.0 dla III etapu edukacyjnego –
język niemiecki w dodatkowo zwiększonym wymiarze,
tj. 8 godzin w cyklu kształcenia..

Nauka języków obcych odbywa się w grupach z uwzględnieniem umiejętności językowych ucznia.

PRZEDMIOTY ROZSZERZONE
matematyka - wymiar godzin 4/8/6
fizyka - wymiar godzin 2/6/4
język angielski - wymiar godzin 3/5/5
PRZEDMIOTY UZUPEŁNIAJĄCE
historia i społeczeństwo
INNOWACJA
Innowacja pedagogiczna z informatyki pt. Podstawy programowania.
W klasie realizowane są dodatkowe zajęcia z nauki programowania, podczas których uczniowie poznają podstawy programowania i algorytmiki (2/1/1).
DODATKOWE KORZYŚCI
Bezpłatna usługa Office 365 Education dla każdego ucznia w domenie 1-lo-przemysl.edu.pl
PRZEDMIOTY PUNKTOWANE PRZY REKRUTACJI
język polski, matematyka, fizyka, język angielski
DANE DODATKOWE
O PROFILU

Nauka w klasie przygotowuje:
- do zdawania egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym z matematyki, fizyki, języka angielskiego,
- do udziału w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, tj.: Olimpiada Matematyczna, Olimpiada Lingwistyki Matematycznej, Olimpiada Fizyczna, Olimpiada Astronomiczna, Olimpiada Wiedzy Technicznej, Olimpiada Języka Angielskiego, Olimpiada „O Diamentowy Indeks AGH”, Konkurs Wiedzy Technicznej, Konkurs Matematyczny im. prof. J. Marszała, Podkarpacki Konkurs Matematyczny im. F. Leji oraz w innych olimpiadach i konkursach zgodnych z zainteresowaniami ucznia,
- do studiów na kierunkach akademickich, politechnicznych, uniwersyteckich oraz uczelniach wojskowych, tj. automatyka i robotyka, fizyka stosowana, matematyka, logistyka, mechanika, elektronika, budownictwo, architektura, mechatronika, telekomunikacja, akustyka, telekomunikacja, inżynieria akustyczna, informatyka, cyberbezpieczeństwo, astronomia, fizyka medyczna, analityka medyczna, elektroradiologia, biofizyka, energetyka, a także finanse i rachunkowość, ekonometria, filologia angielska itp.