NAZWA ODDZIAŁU
CYKL KSZTAŁCENIA
3 lata
JĘZYKI OBCE NOWOŻYTNE
Wybór pierwszego języka nowożytnego spośród podanych poniżej:
język angielski – poziom IV.1
język niemiecki – poziom IV.1

Wybór drugiego języka nowożytnego spośród podanych poniżej:
język angielski – poziom IV.1
język niemiecki – poziom IV.1
język hiszpański – poziom IV.0 lub IV.1

Nauka języków obcych odbywa się w grupach z uwzględnieniem umiejętności językowych ucznia.

PRZEDMIOTY ROZSZERZONE
biologia – 13 godzin w cyklu kształcenia
chemia – 13 godzin w cyklu kształcenia
PRZEDMIOTY UZUPEŁNIAJĄCE
język łaciński w medycynie, historia i społeczeństwo
PRZEDMIOTY PUNKTOWANE PRZY REKRUTACJI
język polski, biologia, chemia, wskazany język obcy
DANE DODATKOWE
O PROFILU

Nauka w klasie przygotowuje do:
- zdawania egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym z biologii i chemii,
- udziału w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, tj.: Olimpiada Biologiczna, Olimpiada Chemiczna, Olimpiada Wiedzy Ekologicznej, Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności, Olimpiada „O Diamentowy Indeks AGH”, Podkarpacki Konkurs Chemiczny oraz innych olimpiadach i konkursach zgodnych z zainteresowaniami ucznia,
- studiów na kierunkach akademickich, uniwersyteckich i politechnicznych, tj. medycyna, farmacja, stomatologia, analityka medyczna, fizjoterapia, pielęgniarstwo, położnictwo, ratownictwo medyczne, dietetyka, technologia żywności, psychologia, ochrona środowiska, zootechnika, weterynaria, ogrodnictwo, rolnictwo, biotechnologia, genetyka sądowa, turystyka rekreacyjna, wychowanie fizyczne, chemia, biologia itp.
Uczniowie tej klasy uczestniczą w zajęciach warsztatowych i wykładach prowadzonych przez pracowników akademickich Wydziału Chemicznego PRz.