NAZWA ODDZIAŁU
PATRONAT
Wydział Chemiczny Politechniki Rzeszowskiej,
PWSW w Przemyślu

Uczniowie tej klasy uczestniczą w zajęciach warsztatowych
i laboratoryjnych z chemii prowadzonych przez pracowników akademickich w pracowniach PRz i PWSW.
LICZBA MIEJSC
CYKL KSZTAŁCENIA
4 lata
JĘZYKI OBCE NOWOŻYTNE
Pierwszy język obcy:
- język angielski
(poziom III.1.P dla kontynuujących naukę po szkole podstawowej).

Drugi język obcy:
- język niemiecki
(poziom III.2. dla kontynuujących naukę po szkole podstawowej)
albo
- język hiszpański
(poziom III.2.0. dla rozpoczynających naukę w pierwszej klasie liceum).

Nauka języków obcych odbywa się w grupach oddziałowych
albo międzyoddziałowych z uwzględnieniem umiejętności językowych ucznia.

PRZEDMIOTY ROZSZERZONE REALIZOWANE OBOWIĄZKOWO
biologia
chemia

oraz do wyboru

fizyka albo matematyka
PRZEDMIOT DO WYBORU
filozofia albo muzyka
ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE ZAINTERESOWANIA I UZDOLNIENIA UCZNIÓW
Zajęcia kształtujące aktywność i kreatywność uczniów, m. in.: zajęcia filmowe, teatralne, wokalno-językowe, zajęcia laboratoryjno-warsztatowe, zajęcia sportowo-rekreacyjne, chór szkolny.
DODATKOWE KORZYŚCI
Bezpłatna usługa Office 365 Education dla każdego ucznia w domenie 1-lo-przemysl.edu.pl
PRZEDMIOTY PUNKTOWANE PRZY REKRUTACJI
język polski, matematyka, język angielski, biologia albo chemia
DANE DODATKOWE
O PROFILU

Nauka w klasie przygotowuje:
- do zdawania egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym z biologii, chemii, matematyki, fizyki albo języka angielskiego,
- do udziału w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, tj.: Olimpiada Biologiczna, Olimpiada Chemiczna, Olimpiada Wiedzy Ekologicznej, Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności, Olimpiada „O Diamentowy Indeks AGH”, Podkarpacki Konkurs Chemiczny oraz innych olimpiadach i konkursach zgodnych z zainteresowaniami ucznia,
- do studiów na kierunkach akademickich, uniwersyteckich i politechnicznych, tj. medycyna, farmacja, stomatologia, analityka medyczna, fizjoterapia, pielęgniarstwo, położnictwo, ratownictwo medyczne, dietetyka, technologia żywności, psychologia, ochrona środowiska, zootechnika, weterynaria, ogrodnictwo, rolnictwo, biotechnologia, genetyka sądowa, turystyka rekreacyjna, wychowanie fizyczne, chemia, biologia, kosmetologia itp.