NAZWA ODDZIAŁU
Klasa E matematyczno–geograficzna, tzw. EKONOMICZNA
ze zwiększoną liczbą godzin języka angielskiego
Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
LICZBA MIEJSC
CYKL KSZTAŁCENIA
3 lata
JĘZYKI OBCE NOWOŻYTNE
Język angielski – jako pierwszy język nowożytny realizowany będzie na poziomie rozszerzonym w zwiększonym wymiarze, tj. 15 godzin w cyklu kształcenia.

Wybór drugiego języka nowożytnego spośród podanych poniżej:
język niemiecki – poziom IV.1
język hiszpański – poziom IV.0 lub IV.1

Nauka języków obcych odbywa się w grupach z uwzględnieniem umiejętności językowych ucznia.

PRZEDMIOTY ROZSZERZONE
matematyka – 18 godzin w cyklu kształcenia
geografia – 10 godzin w cyklu kształcenia
język angielski – 15 godzin w cyklu kształcenia

PRZEDMIOTY UZUPEŁNIAJĄCE
podstawy ekonomii, zarządzania i finansów historia i społeczeństwo
PRZEDMIOTY PUNKTOWANE PRZY REKRUTACJI
język polski, matematyka, geografia, język angielski
DANE DODATKOWE
O PROFILU

Nauka w klasie przygotowuje do:
- zdawania egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym z: matematyki, geografii i języka angielskiego,
- udziału w olimpiadach i konkursach przedmiotowych: z geografii, matematyki, przedsiębiorczości, języków obcych oraz innych olimpiadach i konkursach zgodnych z zainteresowaniami ucznia,
- studiów na kierunkach akademickich, uniwersyteckich i politechnicznych, tj.: ekonomia, marketing i zarządzanie, finanse i rachunkowość, matematyka, geografia, geologia, filologie, ochrona środowiska, lingwistyka, architektura, turystyka i rekreacja oraz studia w języku angielskim, itp.
Uczniowie tej klasy uczestniczą w:
- zajęciach warsztatowych i wykładach prowadzonych przez pracowników akademickich WSIiZ w Rzeszowie,
- mogą również rozwijać swoje zainteresowania w pracach „Koła Podróżników”, szkolnego koła PTTK czy Uczniowskiego Klubu Inteligencji Finansowej.