NAZWA ODDZIAŁU

PATRONAT
Wydział Chemiczny Politechniki Rzeszowskiej,
PWSW w Przemyślu

Uczniowie tej klasy uczestniczą w zajęciach warsztatowych i laboratoryjnych z chemii prowadzonych przez pracowników akademickich w pracowniach PRz i PWSW.
LICZBA MIEJSC
CYKL KSZTAŁCENIA
4 lata
JĘZYKI OBCE NOWOŻYTNE
Pierwszy język obcy:
- język angielski
(poziom III.1.P dla kontynuujących naukę po szkole podstawowej).

Drugi język obcy:
- język niemiecki
(poziom III.2. dla kontynuujących naukę po szkole podstawowej)
albo
- język hiszpański
(poziom III.2.0. dla rozpoczynających naukę w pierwszej klasie liceum).

Nauka języków obcych odbywa się w grupach oddziałowych
albo międzyoddziałowych z uwzględnieniem umiejętności językowych ucznia.

PRZEDMIOTY ROZSZERZONE REALIZOWANE OBOWIĄZKOWO
biologia
chemia
oraz do wyboru
matematyka albo język angielski (poziom III.1.R)
OBOWIĄZKOWY PRZEDMIOT REALIZOWANY W KLASIE I
muzyka
ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE ZAINTERESOWANIA I UZDOLNIENIA UCZNIÓW
Zajęcia kształtujące aktywność i kreatywność uczniów, m. in.: zajęcia filmowe, teatralne, wokalno-językowe, zajęcia laboratoryjno-warsztatowe, zajęcia sportowo-rekreacyjne, chór szkolny.
PRZEDMIOTY PUNKTOWANE PRZY REKRUTACJI
język polski, matematyka, język angielski, biologia albo chemia
DANE DODATKOWE
O PROFILU

Nauka w klasie przygotowuje:
- do zdawania egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym z biologii, chemii, matematyki albo języka angielskiego,
- do udziału w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, tj.: Olimpiada Biologiczna, Olimpiada Chemiczna, Olimpiada Matematyczna, Olimpiada Lingwistyki Matematycznej, Olimpiada Wiedzy Ekologicznej, Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności, Olimpiada „O Diamentowy Indeks AGH”, Podkarpacki Konkurs Chemiczny oraz innych olimpiadach i konkursach zgodnych z zainteresowaniami ucznia,
- do studiów na kierunkach akademickich, uniwersyteckich i politechnicznych, tj. medycyna, farmacja, analityka medyczna, fizjoterapia, pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne, stomatologia, położnictwo, dietetyka, technologia żywności, psychologia, ochrona środowiska, zootechnika, weterynaria, ogrodnictwo, rolnictwo, biotechnologia, genetyka sądowa, turystyka rekreacyjna, wychowanie fizyczne, chemia, biologia, matematyka, inżynieria środowiska, inżynieria biomedyczna, kosmetologia itp.