Środowisko ponad wszystko!

28 marca miał miejsce w naszej szkole Dzień Ekologa, a była to już IX edycja. Hasło dnia brzmiało: „Czyste powietrze. Środowisko ponad wszystko”.

W programie dnia znalazły się trzy wykłady: wykład dr Jolanty Ciby z Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska Regionalnego Wydziału Monitoringu Środowiska z Rzeszowa na temat zanieczyszczenia powietrza, wykład pana Piotra Benedyka z firmy Euroterm na temat fotowoltaiki oraz wykład mgr Małgorzaty Wiecheć z Nadleśnictwa Krasiczyn, który dotyczył kondycji i funkcji lasów w Polsce.

Po wykładach uczniowie zaproszonych szkół wzięli udział w trzech ekologicznych konkursach, a były to: Powiatowy test wiedzy ekologicznej i ochrony środowiska, Powiatowy konkurs na Ekostrój oraz Powiatowy konkurs na Ekowiersz. Uczestnicy mieli 30 minut, aby napisać test składający się z 42 pytań, napisać wiersz z o tematyce ekologicznej z wykorzystaniem podanych słów lub stworzyć strój przy pomocy materiałów nadających się do recyklingu. W jury konkursów zasiedli nauczyciele naszej szkoły, a mianowicie : mgr Joanna Fudała, mgr Anna Szopa, mgr Edyta Hrymak, a także mgr Justyna Pakuła z SPzOGSA ILO oraz członkini naszego szkolnego Klubu Ekologa, Paulina Koralewicz, uczennica klasy 1d. Firma Euroterm i Nadleśnictwo Krasiczyn nagrodziły zwycięzców upominkami.

A oto wyniki poszczególnych konkursów:
Ekowiersz:
- 1. miejsce w kategorii liceum -Karolina Helon i Anita Król z ILO,
- 1. miejsce w kategorii szkoła podstawowa i gimnazjum - Kalina Kalinowska i Julia Bochnaka z Gimnazjum w Medyce,
- 2. miejsce w kategorii szkoła podstawowa i gimnazjum - Emilia Prajzner i Karolina Kopeć z Gimnazjum w Grochowcach.

Ekostrój:
- 1. miejsce - Anna Jórasz i Wiktoria Kocaj – uczennice 3c/g z SPzOGSA ILO,
- 2. miejsce - Aleksandra Kondrat oraz Weronika Pelc – uczennice 3a/g z SPzOGSA ILO.

Ekotest:
W kategorii liceum:
- 1. miejsce - Przemysław Kinasz i Grzegorz Mazur z ILO,
- 2. miejsce - Konrad Zatoka i Michał Popowicz z I LO,
- 3. miejsce - Dominika Ciżman i Patrycja Piotrowska.

W kategorii szkoła podstawowa i gimnazjum:
- 1. miejsce - Karolina Koptyńska i Katarzyna Grządziel ze Szkoły Podstawowej w Torkach,
- 2. miejsce - Laura Skibińska i Sebastian Wrona ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Gimnazjalnymi Stowarzyszenia Absolwentów ILO w Przemyślu,
- 3. miejsce - Martyna Wolk i Jakub Barszczak z Gimnazjum im. J. G. Pawlikowskiego w Medyce.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy ogromnej wiedzy ekologicznej oraz wspaniałej wyobraźni!
Dzień Ekologa prowadziły: mgr Agnieszka Górka – opiekun szkolnego Klubu Ekologa „LYNX” oraz Karolina Helon i Anita Król z 1f, aulę na ten dzień udekorowały Julia Baryła z 1a wraz z Kamilą Koczenasz z klasy 1b.
Za obsługę techniczną odpowiadali Paulina Koralewicz z 1d oraz Kuba Zieliński z 1f, a zdjęcia wykonały Marlena Górka oraz Katarzyna Juźwik z klasy 1c.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również się spotkamy i wspólnie spędzimy Dzień Ekologa.

Członek Klubu Ekologa „LYNX”
Katarzyna Juźwik
Kategoria: