Światowy Dzień Turystyki

W ramach Światowego Dnia Turystyki już po raz kolejny przemyski oddział PTTK zorganizował 24 września 2011r. XI ogólnopolski rajd turystyczny im dr M. Orłowicza. Jedna z tras tego rajdu prowadzona była pod patronatem Szkolnego Koła PTTK przy I Liceum.

W ciągu tygodnia od ogłoszenia informacji o rajdzie lista chętnych się zapełniła. W konsekwencji trzydziestu uczniów z różnych klas szkoły wyruszyło na trasę rajdu. Udział wzięli przedstawiciele klas pierwszych (IE i IG), klas drugich (IIA i IIE) oraz klas trzecich (IIIA, IIIC i IIIG). Rajd rozpoczął się przy stadionie Polonia, skąd do Bolestraszyc zawiozły nas autobusy. Dalej szlakiem czarnym fortecznym przeszliśmy siedmiokilometrowy odcinek do Żurawicy na fort Werner. W Bolestraszycach dokładnie obejrzeliśmy fort XIII San Riddeau, natomiast w Żurawicy fort XII Werner. Tam też na zakończenie przy wspólnym ognisku upiekliśmy kiełbaskę. Kto odważniejszy mógł wspiąć się na ściankę wspinaczkową lub postrzelać w strzelnicy paintballowej. O godzinie 17.00 podstawione autobusy zawiozły nas do Przemyśla.
Młodzieżą w trakcie rajdu opiekowały się panie: Halina Piekiełko, Justyna Pakuła oraz Edyta Hrymak.

Z turystycznym pozdrowieniem Edyta Hrymak – opiekun SK PTTK

Wiecej zdjęć w naszej GALERII