Światowy Dzień Ziemi

Z okazji Światowego Dnia Ziemi oraz Międzynarodowego Roku Lasu w dniu 27 kwietnia 2011 roku w I LO w Przemyślu członkowie oraz opiekun Klubu Ekologów działającego przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu przy współudziale Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Przemyślu – fundatora nagród - zorganizowali „Dzień Ekologa”, pod hasłem „Żyj kolorowo. Segreguj z głową.”
W ramach obchodów Dnia Ekologa przewidziano pokaz prezentacji na temat sposobów ochrony przyrody i selektywnej zbiórki odpadów. Pierwszą prezentację przygotowała Pani Mariola Delmanowicz, przedstawiciel Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Przemyślu. Drugą przygotowały: Aleksandra Klecha , uczennica Ic liceum oraz Aleksandra Zbucka, uczennica ID liceum. Równolegle do prezentacji przeprowadzony został I Międzyszkolny Drużynowy Konkurs Wiedzy Ekologicznej. Spośród uczniów gimnazjów pierwsze miejsce uzyskali i nagrody w postaci 8GB nośników pamięci otrzymali Andrzej Gierlak, Halina Gol i Zuzanna Segiet z Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów w Przemyślu. Na drugim miejscu uplasowali się Anita Leśniak, Piotr Łabuński i Kinga Muszak z Gimnazjum nr 2 w Przemyślu oraz Paulina Głowacz, Aleksandra Kawecka i Paula Wacnik z Gimnazjum nr 3 w Przemyślu. Trzecie miejsce przypadło Markowi Czyżewskiemu, Filipowi Grabowskiemu i Michałowi Todla z Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów w Przemyślu. Na czwartym miejscu znaleźli się Karolina Baran, Kinga Kosiorowska i Dominika Kornecka oraz Michał Maciołek, Łukasz Kowalczyk i Krzysztof Śliwiński z Gimnazjum Salezjańskiego w Przemyślu.

Organizatorzy nagrodzili również pierwsze miejsce wśród drużyn zgłoszonych z ILO. Nagrody zdobyli uczniowie klas drugich :Mateusz Danieluk, Mateusz Leśny i Karolina Zagulak. W drugiej części programu zaproszeni goście oraz uczniowie gimnazjum i liceum mogli wspólnie rozwiązac test wiedzy ekologicznej, poprowadzony przez Patrycję Lechocińską i Monikę Gołąb, członkinie Klubu Ekologów LYNX.
Ten dzień był także okazją do zorganizowania zbiórki elektrośmieci, baterii i imakulatury, którą członkowie Klubu Ekologów LYNX przeprowadzili wraz z Zakładem Usług Komunalnych w Przemyślu. Opiekun Klubu Ekologów serdecznie dziękuje opiekunom Pani Marcie Kuszyk, Pani Annie Bartnickiej, Pani Beacie Janiuś i Pani Joannie Chomie za przygotowanie uczniów do konkursu oraz Pani Anecie Szymańskiej i Pani Edycie Hrymak za pracę w komisji konkursowej oraz Panu Markowi Chodań, przedstawicielowi PGK w Przemyślu za zaangażowanie i pomoc przy organizacji „Dnia Ekologa”.

mgr Agnieszka Górka
Opiekun Klubu Ekologów LYNX