Dobiegła końca jedenasta edycja Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”. W tym roku sukcesem uwieńczyli swój udział w olimpiadzie następujący uczniowie:

Michał Chmura (3a) – laureat III stopnia olimpiady (fizyka) i laureat III stopnia olimpiady (matematyka),
Zbigniew Żeglecki (3a) – finalista olimpiady (fizyka oraz matematyka),
Katarzyna Domagalska (3a) – finalistka olimpiady (fizyka),
Maciej Wasilewski (3a) – finalista olimpiady (fizyka),
Kacper Górka (2a) – finalista olimpiady (fizyka).

Brawo! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

A teraz kilka liczb obrazujących rozmiar przedsięwzięcia. W bieżącym roku szkolnym do pierwszego etapu olimpiady fizycznej zgłosiło swój udział 512 uczniów, a do matematycznej - 1188. Po etapach okręgowych, do trzeciego, finałowego etapu olimpiady fizycznej zakwalifikowało się 172 osoby, zaś - olimpiady matematycznej - 249 . Wśród nich tytuły finalistów olimpiady fizycznej uzyskało 87, natomiast olimpiady matematycznej -52. Laureatami olimpiady fizycznej zostało 82 uczniów, a olimpiady matematycznej – 192.

Warto wiedzieć, że organizatorzy Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH" serdecznie zapraszają na wybrany przez laureata kierunek studiów pierwszego stopnia spośród wszystkich kierunków prowadzonych przez Wydziały w Akademii Górniczo - Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Przyjęcie na pierwszy rok studiów pierwszego stopnia na podstawie olimpiady możliwe jest tylko raz i tylko w tej rekrutacji, która odbywa się w roku uzyskania świadectwa maturalnego. Laureaci olimpiady zostaną przyjęci z pominięciem warunków rekrutacji.

Istnieje jednocześnie możliwość skorzystania przez studentów ze specjalnego programu "PRYMUSI AGH", w ramach którego można ubiegać się o indywidualny program studiów i opiekę tutora, otrzymać nieodpłatne miejsce w domu studenckim lub uczestniczyć w ciekawym szkoleniu. Te i jeszcze bardziej szczegółowe informacje można znaleźć na oficjalnej stronie http://www.diament.agh.edu.pl/

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do udziału w „Diamentowej Olimpiadzie” w przyszłym roku szkolnym!

Opracowała: Agata Wowk

Kategoria: