„Finis coronat opus”

Koniec wieńczy dzieło – ta rzymska sentencja tym razem sprawdziła się w przypadku Katarzyny Kublickiej z klasy III i. Trzy lata pracy nad Olimpiadą Wiedzy o Prawach Człowieka im. Jana Pawła II pod kierunkiem mgr Artura Derdziaka doprowadziły do tego, że Kasia nie musi się za bardzo martwić wynikami matury i tym, że nie zostanie przyjęta na wymarzone przez siebie studia prawnicze. Już w pierwszej klasie stawiała ona pierwsze kroki w tej Olimpiadzie, zdobywając cenne doświadczenie w rywalizacji ze swoimi starszymi kolegami. W drugiej klasie zapewniła sobie tytuł finalisty i zwolnienie z egzaminu maturalnego z wiedzy o społeczeństwie. Tym razem wróciła z tytułem Laureata XV Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka im. Jana Pawła II. Dzięki temu uzyskała wstęp na wiele renomowanych uczelni, takich jak np. Uniwersytet Jagielloński (prawo), bez względu na wyniki maturalne. Swój sukces okupiła jednak ciężką pracą. W rywalizacji z kolegami z całej Polski musiała się wykazać szeroką znajomością historii XX wieku, wiedzy o społeczeństwie i praw człowieka. Trud jak widać się opłacił ponieważ znalazła się w dwudziestce laureatów z całej Polski.

Kasi składamy szczególne gratulacje a innych zachęcamy aby poszli w jej ślady.