W dniu 26.03.2015r. organizowane po raz piąty przedsięwzięcie - Dzień Ekologa - dało okazję do spotkania się uczniów I LO, GSA ILO, Gimnazjum nr 5 i rywalizacji w 5. Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym. Przygotowany przez panią Edytą Hrymak konkurs wiedzy cieszył się popularnością. 18 drużyn podjęło wyzwanie i sprawdzało swoją wiedzę z zakresu ekologii. W kategorii liceum I miejsce zdobyły Zuzanna Segiet i Magdalena Pach, II miejsce - Hubert Wojdylak i Maciej Olszański, trzecie zaś należało do Huberta Plisa i Pawła Duplagi. W kategorii gimnazjum I miejsce zdobyli Michał Chmura i Bernard Preyer, II miejsce należało do Jana Żurka i Krystiana Solskiego, trzecie przyznano Konradowi Michałowi i Mikołajowi Martowiczowi. Wszyscy wymienieni gimnazjaliści uczęszczają do GSAILO. Chętni i twórczy młodzi ludzie mogli spróbować sił także w konkursach „Ekowiersz” i „Ekostrój”.

Pierwsze miejsce w konkursie na ciekawy ekostrój zajęły Julia Sowa i Martyna Pacanowska z GSAILO. Drugie miejsce przyznano Klaudii Godos i Kindze Gdowskiej Z GSAILO, a Filip Witalis i Kornel Szydłowski z Gimnazjum nr 5 im. Św. Jana Kantego uplasowali się na trzecim miejscu. W konkursie na ciekawy ekowiersz pierwsze miejsce wywalczyły piórem Kaja Figlarska i Eliza Kochanowicz z Gimnazjum nr 5, zaś drugie zajęły Alina Rodzeń i Małgorzata Krytak z GSAILO. W liceum pierwsze miejsce zdobył Mateusz Siwek, a na drugim uplasował się Mateusz Bielech. Rolę jury konkursów pełnili Dyrektor szkoły, pan Tomasz Dziumak, Prezes TPPiR, pani Bogusława Pieczyńska, oraz nauczycielka ILO, pani Joanna Fudała. W ramach Dnia Ekologa 2015 Klub Ekologów podjął współpracę z Klubem reaktywnych Chemików przy ILO, których opiekunem jest pani Agata Zięba-Warcholak, dzięki czemu uczniowie obejrzeli pokaz chemiczny ”Laboratorium przemian – czysta energia”, poprowadzony przez Tomasza Warcholaka z klasy IIh. W Dniu Ekologa 2015 w auli szkolnej odbył się także wykład pana Krzysztofa Sycza z Referatu Gospodarki Odpadami w Wydziale Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami UM Przemyśla; wykład dotyczył prawidłowych nawyków segregowania odpadów, sposobów recyklingu i odzysku w/w.

W ramach obchodów Dnia Ekologa poświęconego propagowaniu wykorzystywania energii odnawialnej przewidziano prezentację na temat sposobów oszczędzania energii w domu przygotowaną przez Aleksandrę Dobrowolską z klasy IIIb. Członkowie klubu , którzy przygotowali program Dnia Ekologa. Edycja 5 oraz dekoracje to: Justyna Budnik, Agata Lorek, Aleksandra Dobrowolska, Anna Zatwardnicka, Ewa Mróz, Mateusz Siwek, Julia Nykiel, Magdalena Argasińska. Technicznie i nie po raz pierwszy wspierał nas Maciej Bielech.

Opiekun Klubu Ekologów LYNX,
Agnieszka Górka