Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2404 z /home/slowak/domains/slowak.edu.pl/public_html/includes/menu.inc).

O potrzebie kształcenia umiejętności pracy zespołowej, kompetencji społecznych, językowych i kulturowych pisano już w różnych opracowaniach edukacyjnych. Uczymy się ich siedząc w ławkach szkolnych, ale można inaczej – jak wskazuje nazwa projektu „Razem- lepiej, łatwiej i efektywniej”. Projekt ten został przygotowany przez panie Renatę Pobidyńską i Agnieszkę Organ - nauczycielki I LO w Przemyślu. Uzyskał on akceptację Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji i otrzymał dofinansowanie w wysokości 97 460 zł z Europejskiego Funduszu Społecznego. W przedsięwzięciu tym zaplanowano dwa wyjazdy zagraniczne dla uczniów. Realizując projekt "Ponadnarodowej mobilności uczniów" w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój dziesięciu uczniów naszej szkoły miało okazję w dniach 10.10.- 16.10.2021 r. odwiedzić Chorwackie miasto Cakovec. Dwudziesto-godzinne zajęcia przygotowawcze wyposażyły nas w niezbędną wiedzę, pozwalającą nam być ambasadorami naszego kraju, regionu, miasta i szkoły wśród naszych Chorwackich partnerów. Tygodniowy pobyt w tym pięknym mieście wypełniony był niezwykle ciekawymi zajęciami, warsztatami, spotkaniami i wycieczkami. Współpraca z uczniami Gospodarskiej Skoly w Cakovcu była niezwykle owocna. Powstały broszury propagujące zdrowe odżywianie, film reklamujący produkt lokalny – „Pizzę Galicyjską”, komiks pt. „Nasi Wielcy”.

Sprawdziliśmy również swoje umiejętności artystyczne i techniczne dzięki warsztatom w szkole animacji – „SAF”. Podczas pobytu udało nam się zwiedzić rejon Medimurje – malownicze winnice, ogrody, zabytkową architekturę. Zachwyciły nas również tradycyjne wyroby ręczne z tego regionu a Medimurska gibanica smakowała przepysznie. Mieliśmy również okazję poznać kulturę, język i zwyczaje naszych przyjaciół z Cakovca. Na każdym etapie realizacji projektu czekały nas różnorodne wyzwania – językowe, informatyczne czy też związane z wystąpieniami publicznymi. Dzięki temu cel naszego wyjazdu – czyli podniesienie kompetencji kluczowych i wykorzystanie wiedzy szkolnej w praktyce został zrealizowany w stu procentach. Nieocenionymi efektami naszego projektu są nawiązane znajomości i przyjaźnie, które zaowocują, taką mamy nadzieję, dalszą współpracą i partnerskimi przedsięwzięciami. Dzięki pracy, kreatywności i pomysłowości naszych nauczycielek pani Joannie Fudała i pani Agnieszce Organ, które opiekowały się nami podczas wyjazdu, mieliśmy okazję przeżyć nasza „chorwacką przygodę”.Kategoria: