„Słowak” dzieli się darem życia

29 października 2008 roku w auli I LO im. J.Słowackiego w Przemyślu odbyła się kolejna akcja poboru krwi. Tradycyjnie już przedsięwzięcie to cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno młodzieży jak i nauczycieli. Zgłosiło się ponad 50 osób chętnych do podzielenia się tym cennym darem. Po badaniach lekarskich zakwalifikowano 43 osoby, które łącznie oddały 19 litrów krwi. Zgodnie z powiedzeniem, że przykład idzie z góry krew oddał również dyrektor szkoły, Tomasz Dziumak. Akcję koordynował opiekun szkolnego klubu HDK Zbigniew Jarema nauczyciel przysposobienia obronnego.

Takie akcje przeprowadzane wśród młodzieży mają na celu propagowanie pięknej idei niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

Pamiętajcie, nigdy nie wiadomo, kiedy to WY będziecie potrzebować tego cennego daru!

Zobacz GALERIĘ zdjęć