Najlepsze polskie szkoły ponadgimnazjalne to miejsca, gdzie zaczyna się dobra przyszłość – przekonują autorzy najnowszego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych, który ogłosiła w styczniu 2016 r. Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” . „Słowak”, jak co roku znalazł się w doborowym gronie 500 najlepszych liceów w Polsce – zajmując wysokie 171 miejsce, co oznacza awans o 60 miejsc w stosunku do roku ubiegłego.

Ranking Perspektyw został przygotowany w oparciu o wyniki egzaminów maturalnych (na poziomie obowiązkowym i rozszerzonym) i sukcesy szkół w olimpiadach przedmiotowych i tematycznych. Kapituła przygotowała w tym roku również ranking olimpijski oraz rankingi wojewódzkie. Zgodnie z postanowieniem Kapituły, w Rankingu 2016 brane były pod uwagę jedynie wyniki matury pisanej w tzw. „nowej formule”.

Licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to:
• sukcesy w olimpiadach – 30%
• wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych – 25%
• wyniki matury z przedmiotów dodatkowych – 45%
Oznacza to, że czynnikiem dominującym w ocenie liceów jest wynik z matury (z łączną wagą 70%).

W rankingu maturalnym „Słowak” uplasował się na 172 miejscu, jako jedyne liceum z Przemyśla. Cieszy nas również bardzo wysokie 111 miejsce w rankingu olimpijskim.

Największym sukcesem jest 7 miejsce w rankingu liceów w województwie podkarpackim. Po Rzeszowie, Krośnie, Tarnobrzegu i Mielcu najlepsza szkoła znajduje się w Przemyślu i jest nią I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego!

Zdobycie wysokiego miejsca w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY jest dla „Słowaka” zasłużonym powodem do dumy. Świadczy to o dobrej atmosferze w szkole, tworzonej wspólnie przez znakomitą, profesjonalną kadrę oraz ambitnych i twórczych uczniów, jest również potwierdzeniem wysokiej jakości pracy liceum.

Link do rankingu perspektywy.pl