„Wenecja w Słowaku”

10.02.2019 r. w pięknej auli I Liceum Ogólnokształcącego odbył bal karnawałowy „Wenecja w Słowaku”. Samorząd Uczniowski, przygotowując bal, zadbał o wszystkie szczegóły jego organizacji. W niedzielny wieczór w szkole bawiło się około 160 osób – dyrekcja szkoły, nauczyciele, absolwenci i uczniowie. Przybyli do auli uczniowie dołożyli wszelkich starań, jeśli chodzi o odpowiedni dobór stroju i masek karnawałowych. Bal otworzył dyrektor I LO p. Tomasz Dziumak i przewodniczący SU Jakub Kowalczyk oraz uczennice: Eryka Woźniak, Karolina Bijan, Klaudia Barszczak i Aleksandra Łygan, które zaśpiewały „Pierwszy raz jak sięga pamięć”. Słowa piosenki przybliżyły zgromadzonej w auli młodzieży charakter balu. Eryka, Karolina, Klaudia i Ola wystąpiły podczas balu jeszcze dwukrotnie śpiewając piosenki z repertuaru zespołów Vox i Maanam. Taniec w dawnym stylu - menuet zaprezentowali: Klaudia Godos, Monika Bereźnicka, Sylwia Kanikuła, Justyna Sydor, Katarzyna Kowal, Anna Rodzeń, Mateusz Kołacz i Krzysztof Rakoczy.
Bal prowadzili: Eryka Woźniak i Jakub Kowalczyk. W karnawałowej atmosferze i w rytm muzyki zagranej przez Jakuba Kaczmarskiego bawiliśmy się do godziny 23.00.

Autorami zdjęć są: Aleksander Kućmierczyk i Mateusz Basza.