Cierpliwości i wytrwałości życzył wszystkim uczniom w dniu 1 września, na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017 Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego, pan Tomasz Dziumak. Pierwszoklasiści oraz delegacje klas drugich i trzecich, po uczestnictwie we Mszy św. w przemyskiej Katedrze i przemarszu ulicami miasta zgromadzili się w auli szkolnej. Wraz z nimi, Dyrekcją liceum i Gronem Pedagogicznym oficjalnie rok szkolny w murach Słowaka zainaugurowali zaproszeni goście: Poseł na Sejm RP, pan Marek Rząsa, Sekretarz Miasta Przemyśla, pan Dariusz Łapa, Kierownik Oddziału Nadzoru Pedagogicznego w Przemyślu (Kuratorium Oświaty w Rzeszowie), pani Janina Mielnikiewicz, Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej, pan Paweł Trefler, Prezes Stowarzyszenia Absolwentów I LO, pan Artur Derdziak, Przewodniczący Rady Rodziców, pan Zbigniew Hamielec. Oprócz wymienionych gości oraz Dyrektora liceum głos zabrał także Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Karol Mazurek. Listy z okazji uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego wystosowali natomiast Marszałek Sejmu RP, pan Marek Kuchciński oraz Poseł na Sejm RP, pan Andrzej Matusiewicz.

Po zakończonej uroczystości młodzież wraz z wychowawcami udała się do sal lekcyjnych, aby zapoznać się z planem zajęć.

Na dzień 1 września 2016 r. przypada również 77. rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Dlatego po południu delegacja szkolna z pocztem sztandarowym wzięła udział w miejskich obchodach tej rocznicy.

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć