10. Jubileuszowy Festiwal Filmoteki Szkolnej

W dn. 28-30.10. 2019 delegacja Słowaka pod opieką pani Ewy Musiał uczestniczyła w 10. Jubileuszowym Festiwalu Filmoteki Szkolnej. Ponad 40 szkół podstawowych i ponadpodstawowych, realizujących działania filmowe w ramach programu Filmoteka Szkolna, prezentowało swoje projekty w formie spotów. Dla uczestników festiwalu przygotowano różnorodne atrakcje w postaci warsztatów i projekcji, nasza grupa brała udział w warsztatach operatorskich, aktorskich, krytyki filmowej i charakteryzacji. Podczas uroczystej gali festiwalu w kinie Iluzjon udekorowano medalami laureatów tegorocznej edycji Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej, wśród których znalazła się uczennica naszej szkoły Magdalena Konopka.