Społeczność „Słowaka” postanowiła zaznaczyć tegoroczny jubileusz w dniu 18 października uroczystymi obchodami, na które już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich (dawnych i niedawnych) absolwentów naszego liceum.

W bogatym programie każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie czas na okolicznościowe wystąpienia, ale i na wykład barwnie przedstawiający historię szkoły. Spacer po korytarzach i salach budynku pozwoli na zapoznanie się w różnorodnych formach z życiem liceum „wczoraj i dziś”. Wystawy, prezentacje multimedialne, pokazy… - postaramy się, aby nasi goście się nie nudzili, a miło spędzając czas, wiele się o szkole dowiedzieli.

Nie zabraknie wrażeń estetycznych - uczniowie zaprezentują m. in. twórczość Juliusza Słowackiego. Chcemy, by jubileusz był świętem całej szkoły, by wyzwolił również fantazję młodzieży wyrażoną w różnych formach – literaturze, fotografii, plastyce. Efekty tej działalności wzbogacą obchody 385 – lecia istnienia „Słowaka”. Zapraszamy również do wspólnej zabawy; przewidziane są różne wydarzenia towarzyszące uroczystości.

W czasie obchodów będzie możliwość nabycia okolicznościowej karty pocztowej.

Poniżej szczegółowy program imprezy oraz link do regulaminu konkursów: literackiego, plastycznego i fotograficznego.JUBILEUSZ 385-lecia ISTNIENIA SZKOŁY (1628-2013)
18 października 2013 r.

Honorowy patronat nad obchodami objął Prezydent Miasta Przemyśla, pan Robert Choma,
patronat medialny – tygodnik Życie Podkarpackie.

I część uroczystości:
9.00 - Msza św. w Archikatedrze Przemyskiej w intencji członków społeczności szkolnej.

10.15 - Przemarsz uczestników obchodów jubileuszowych z Archikatedry do budynku szkoły ulicami:
Katedralną do placu Tadeusza Czackiego, następnie Komisji Edukacji Narodowej, Basztową i Juliusza Słowackiego

11.00 -Akademia okolicznościowa w auli szkolnej im. św. Józefa Sebastiana Pelczara według następującego porządku:
- wprowadzeni e sztandarów szkolnych, hymn państwowy,
- wystąpienie dyrektora szkoły,
- wystąpienia zaproszonych gości,
- wręczenie odznaczeń, nagród i wyróżnień,
- przyznanie tytułu „Przyjaciel Przemyskiego „Słowaka”,
- hymn szkoły, wyprowadzenie sztandarów,
- wykład okolicznościowy ilustrowany występami licealistów,
- rozstrzygnięcie konkursu literackiego „Gdy myślę szkoła …”,
- zakończenie akademii.

12.45 - 15.30 - „Poznajmy się lepiej, czyli spacerem po szkolnych zakamarkach”.
Życie „Słowaka” wczoraj i dziś – prezentacje, wystawy, pokazy, występy licealistów…

II część uroczystości:
17.00 - Spektakl teatralny „Słowacki: etiuda na słowa” w wykonaniu uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu.

19.00 – Towarzyskie spotkanie absolwentów i sympatyków szkoły.
Restauracja „ Na Górce” ul. Armii Krajowej 13 A ; obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc w sekretariacie szkoły lub pod numerem telefonu 16 676- 95-70; wstęp odpłatny – 110 zł od osoby; wpłat można dokonywać na konto Rady Rodziców ILO w Przemyślu – nr 23 8642 1155 2015 1503 9028 0006

Wydarzenia towarzyszące:

  1. 6 października 2013 r. godz. 18.00, sala gimnastyczna I LO - „Integracja na sportowo” – spotkanie polsko-niemiecko-węgierskie w ramach międzynarodowej współpracy szkół.
  2. 12 października 2013 r. godz. 8.30 - rajd absolwentów i miłośników I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu. Trasa rajdu długości ok. 9 km: Prałkowce – Wapielnica – Kruhel Wielki – Zielonka – Zniesienie.
    Zbiórka uczestników rajdu na boisku szkolnym o godzinie 8.45. Organizator zapewnia: opiekę przewodnika, przejazd na trasie I LO - Prałkowce, ubezpieczenie od NNW, poczęstunek przy ognisku na zakończenie rajdu ok. godziny 13.00 w altance pod Kopcem Tatarskim.
  3. 15 października 2013 r. godz. 10.00, obiekty Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej - turniej szachowy o puchar rektora PWSW i dyrektora ILO.
    Zgłoszenia do turnieju: agnieszka.madej@onet.eu
  4. 16 października 2013 r. godz. 13.00, Zamek Kazimierzowski - rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „I LO w obiektywie” i plastycznego „Szkoła i jej patron”.
  5. 18 października 2013 r., aula ILO - rozstrzygnięcie konkursu literackiego „Gdy myślę szkoła…” podczas uroczystej akademii.

Regulamin konkursów towarzyszących obchodom 385- lecia istnienia szkoły - pobierz


Kliknij w zdjęcie aby powiększyć

                                                                                                                                                                                                       

Kategoria: