Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2404 z /home/slowak/domains/slowak.edu.pl/public_html/includes/menu.inc).

41. Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy Młodzieży

W dniach 18-20 listopada uczennica klasy 1d, Wiktoria Nawój wraz z opiekunem uczestniczyła w Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym w Golubiu-Dobrzyniu.

Pierwszy dzień imprezy był bardzo emocjonujący. Po długiej, dziewięciogodzinnej podróży nie miałyśmy przerwy na odpoczynek, bo organizatorzy zaproponowali dla uczestników wycieczkę do Regionalnej Izby Pamięci Marii Dąbrowskiej w Płonnem i Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni, gdzie miał miejsce krótki koncert. Wieczorem odbyło się losowanie kolejności wystąpień. Wiktoria wylosowała numer 17.

Na drugi dzień odbywały się przesłuchania uczestników konkursu. Poziom wystąpień był bardzo wysoki, ale też wyrównany, gdyż wszyscy uczestnicy to zwycięzcy finałów wojewódzkich. Wiktoria zaprezentowała się bardzo dobrze, jednak zabrakło jej szczęścia do zakwalifikowania się do finału. Późnym popołudniem tego dnia również czekały na nas atrakcje. Uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 im. Anny Wazówny w Golubiu-Dobrzyniu wystąpili w krótkim przedstawieniu pt. „Ostatnie chwile życia Anny Wazówny”, po czym zostaliśmy oprowadzeni po zamku. Wieczorem odbył się wernisaż dwóch wystaw: fotografii Macieja Kastnera pt. „Ginące zawody” i malarstwa abstrakcyjnego Sławomira Jasienieckiego pt. „Organiczność”.

W ostatnim dniu wysłuchałyśmy finałowych wystąpień, uczestniczyłyśmy w rozdaniu nagród i dyplomów, a po obiedzie ruszyłyśmy w długą podróż do domu. Wróciłyśmy około północy. Wszystkich zainteresowanych konkursem i ciekawych poznawania atrakcyjnych terenów Polski zapraszam do przygotowywania się do konkursu krasomówczego w 2017 roku.

Pragnę również podziękować Pani Anecie Żurowskiej za spojrzenie fachowym okiem na tekst wystąpienia Wiktorii.

Edyta Hrymak



   
   
   
Kategoria: