46. Wojewódzki Konkurs Krasomówczy

Uczennica klasy 2d, Wiktoria Nawój, zwyciężyła w konkursie w Przeworsku. Jej poprawna polszczyzna, bogaty język i sugestywna opowieść urzekły jury. Tematem popisu krasomówczego była historia niezwykłego człowieka, ucznia naszej szkoły – świętego Józefa Sebastiana Pelczara. Do tego wystąpienia Wiktoria przygotowywała się długo przed konkursem, ale najtrudniejszy był finał. Polegał na spontanicznej, trzyminutowej wypowiedzi na wylosowany temat. Nasza uczennica wypowiedziała się bezbłędnie, dzięki czemu uplasowała się na pierwszym miejscu. Teraz czekają ją przygotowania do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się 17-19 listopada na zamku w Golubiu-Dobrzyniu.

Edyta Hrymak