47 Ogólnopolski rajd "Twierdza Przemyśl"

W sobotę 21.04.2012r. młodzież naszej szkoły uczestniczyła w rajdzie pieszym. Motywem przewodnim trasy było hasło: „Górska Twierdza Przemyśl”. Startowaliśmy z Kruhela Wielkiego (220 m n.p.m.), osiągnęliśmy najwyższy szczyt Przemyśla – Wapielnicę (394 m n.p.m.). Zwiedzaliśmy najwyżej położony fort Twierdzy Przemyśl – Fort VI „Helicha” („Iwanowa Góra” 401 m n.p.m.). Dalej trasa wiodła przez Fort V „Grochowce”, Pikulice do Fortu IV „Optyń” – jednego z najsilniej uzbrojonych fortów Twierdzy Przemyśl. Na Forcie IV odbyło się zakończenie rajdu tradycyjną już kiełbasą pieczoną na ognisku oraz konkursem wiedzy o Twierdzy Przemyśl. W rajdzie wzięli udział uczniowie z różnych klas: IF, IG, IIA, IIE, IIF,IIH, IIIG pod opieką nauczycielek H.Piekiełko i E.Hrymak.

Opiekun SK PTTK Edyta Hrymak

Galeria: