49 Ogólnopolski Rajd „Twierdza Przemyśl”

W dniu 20 kwietnia 2013r. odbył się rajd na trasie: Maćkowice (ruiny cerkwi) – Wola Maćkowska – Nadgrodzenie 387 m n.p.m. – Ujkowice (punkt widokowy, prawosławny monaster) – Fort IXa „Krzyż” – Fort IX „Brunner” – Fort VIII „Łętownia”. Była to trasa Szkolnego Koła PTTK przy I LO. Uczniowie naszej szkoły oraz gimnazjum SA I LO stanowili najliczniejszą grupę na trasie. Ostatecznie 41 uczniów liceum wraz z opiekunami przeszło trasą 12 km. Najciekawszym punktem rajdu był prawosławny monaster w Ujkowicach, który funkcjonuje tam już od 1986r. W monasterze przebywa obecnie trzynastu mnichów. Na Nadgrodzeniu widzieliśmy gęstą sieć okopów z okresu I wojny światowej. Natomiast zbocza Nadgrodzenia są obszarem źródliskowym rzeki Rada.

W trakcie pięciogodzinnego rajdu pogoda nam dopisała i humory również. Wiele frajdy sprawiło młodzieży pokonywanie błotnych przeszkód terenowych.

Dziękuję wszystkim za udział w rajdzie i zapraszam na kolejne wędrówki.

Szczególne podziękowania dla opiekunów: Agnieszki Buczek, Edyty Dedio, Justyny Pakuły i Anny Kuczkowskiej.

Z turystycznym pozdrowieniem opiekun SK PTTK Edyta Hrymak