60. Jubileuszowy Rajd „Twierdza Przemyśl”

W sobotę, 20 października młodzież naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyła w rajdzie „Twierdza Przemyśl”. Z okazji jubileuszowej, okrągłej rocznicy, przemyski oddział PTTK zaproponował aż 5 tras, z których jedna była zagraniczna. Tym razem młodzież naszej szkoły przeszła trasą nr 1: „Z wizytą w grupie siedliskiej” i odwiedziła forty na Ukrainie należące do fortów pomocniczych grupy siedliskiej.

Konieczność posiadania paszportu i wczesna godzina zbiórki (6:00) znacznie ograniczyły liczbę chętnych. Jednak rajd do fortów na Ukrainie to nie lada gratka, gdyż ostatni taki odbył się jeszcze wiosną 2008 r.

Spotkaliśmy się na przystanku przy ul. Jagiellońskiej, skąd kursowym autobusem przejechaliśmy do Medyki. Przejściem pieszym przekroczyliśmy granicę; w Szeginiach czekały na nas dwa busy, które zawiozły nas pod Fort I/6 „Dziewięczyce”. Dalszą trasę pokonywaliśmy pieszo, zwiedzając Fort I/4 „Maruszka Las” i Fort I/5 „Popowice”. Z polnej drogi zeszliśmy do miejscowości Byków i z powrotem do Szegini. Przejście piesze pokonaliśmy sprawnie, a z Medyki wynajętym autobusem pojechaliśmy na Zniesienie na zakończenie rajdu. Na ognisku upiekliśmy kiełbaskę oraz uczniowie brali udział w konkursie wiedzy o Twierdzy Przemyśl. W trakcie zakończenia wręczonych zostało 20 Odznak Jubileuszowych zasłużonym członkom PTTK, wśród których została odznaczona Edyta Hrymak, jako wieloletni uczestnik oraz opiekun największych grup młodzieży.

Opiekunami młodzieży z klas 1c, 2a, 2e, 3d, 3e byli: pani Małgorzata Krzeszowska i pani Edyta Hrymak oraz wicedyrektor, pan Marek Magdziak. Zdjęcia do galerii udostępnili: Marek Magdziak i Edyta Hrymak.

Z turystycznym pozdrowieniem
Edyta HrymakKategoria: