Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu obchodziła niedawno swoje 15-lecie istnienia. Oficjalne uroczystości miały miejsce 28 listopada br. w uczelnianej auli. Wśród wielu znamienitych gości obecny był Marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński, który podzielił się ze słuchaczami opowieścią o ciekawych i niełatwych początkach przemyskiej uczelni.

Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma wręczył najlepszym studentom PWSW decyzje stypendialne o przyznaniu stypendium naukowego w ramach Przemyskiego Programu Stypendialnego, którego inicjatorem był Gospodarz Miasta. Stypendium Prezydenta Miasta otrzymało czworo studentów, w tym dwoje absolwentów naszej szkoły:
Adrian Gerula (stosunki międzynarodowe) i Małgorzata Sorocka (inżynieria środowiska). Gratulujemy!

Ważnym elementem uroczystości była ceremonia wręczania przez Rektora PWSW listów-podziękowań za pracę na rzecz powstania oraz rozwoju uczelni. Wyróżnieniami uhonorowani zostali m.in. Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma, Poseł na Sejm RP Andrzej Matusiewicz, Radny Rady Miejskiej Przemyśla Adam Łoziński, Duszpasterz Akademicki ks. Tadeusz Biały i in.

Do gratulacji z okazji jubileuszu PWSW przyłączyło się również I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu. Życzenia wielu sukcesów i rozwoju oraz licznych osiągnięć naukowych i satysfakcji z realizacji założonych planów na ręce Pana Rektora dra Pawła Treflera złożył Pan Dyrektor Tomasz Dziumak, który podziękował za dotychczasową współpracę z uczelnią i wyraził wolę kontynuowania wspólnych projektów między ILO a PWSW.