AKCJA - HAPPENING (foto aktualizacja)

W pierwszy dzień wiosny - 21 marca 2018 roku Towarzystwo Przyjaciół Przemyśla i Regionu tradycyjnie, po raz ósmy na Rynku Miejskim zorganizowało edukacyjną Akcję – Happening pod hasłem „Zamieniamy makulaturę, szkło, plastik i elektrośmieci na witaminy dla młodzieży i dzieci” pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Przemyśla Roberta Chomy.

Akcja – Happening ma na celu edukację dzieci i młodzieży na temat konieczności selekcji surowców wtórnych oraz ich recyklingu. Wolontariusze z naszej szkoły sprawnie i z uśmiechem na twarzy pomagali w zorganizowaniu całego przedsięwzięcia. Pracowali nie tylko na rynku ale również w szkole przy załadunku makulatury i elektrośmieci. Bardzo dziękujmy naszym uczniom: z klasy III c - Maciej Kanikuła, Wojciech Furga, Gabriel Kuropatwa, Jakub Mazur, z IIa – Michał Małachowski, Kamil Norejko, Anna Czaja, Kacper Górka, z Ia – Magdalena Szostek, Katarzyna Jurczyszyn, Filip Świetlicki, Kacper Moszumański, Jakub Tomaszewski, Dawid Lorenowicz, Jakub Niedźwiedź, Weronika Sieńko, Jakub Piątkowski, Justyna Kożuch, z Ib – Hubert Bajorek, z IIb – Monika Bereźnicka oraz klasie IIa za obsługę akcji na terenie szkoły. W zbiórce surowców rywalizowała młodzież przemyskich szkół, która walczyła o nagrody Prezydenta Miasta Przemyśla.

W akcję zaangażowało się bardzo wiele osób, którym pragniemy podziękować. Wśród nich są: Dyrektor I LO - pan Tomasz Dziumak, Wicedyrektor I LO - pan Marek Magdziak, nauczyciele – pani Katarzyna Harasimowicz – Gąska, pani Joanna Choma, pani Joanna Fudała, pan Mariusz Fudała, pani Elżbieta Sawicka, pan Paweł Mirek, pani Monika Buczek, pani J. Radochońska – Sarna, pani Edyta Hrymak, pani Ewa Musiał, pani Aneta Bednarczyk, pani Anna Szopa, pani Beata Kryńska, pani Agnieszka Górka, konserwatorzy: pan Roman Dyjak, pan Tadeusz Szynczyszyn.

Słowa podziękowania kierujemy również do absolwentów naszej szkoły, przedstawicieli firmy Komputronik z Przemyśla za pomoc w transporcie i organizacji zbiórki, wspierali nas również rodzice: pani Joanna Bajorek, pan Jurczyszyn, pan Stanisław Pacuła, pan Dariusz Górka, Dyrektor, nauczyciele i rodzice - Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Absolwentów I LO z oddziałami gimnazjalnymi, Przedszkole Niepubliczne Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP w Pikulicach, pomagali nam również anonimowi darczyńcy, którym również dziękujemy.

Beata Kryńska – opiekun Szkolnego Koła Caritas
Agnieszka Górka – opiekun Klubu ekologa LYNX


                                                                       
Kategoria: