Biegam Bo Lubię

W Przemyślu rusza ogólnopolska akcja Biegam Bo Lubię. Nauczyciele naszego liceum włączyli nasze miasto do ogólnopolskiego biegania. Marcin Tulej, Paweł Trojnar i Paweł Polański zapraszają na bezpłatne zajęcia w każdy piątek o godzinie 16.30. Spotykamy się na stadionie „Juwenia” przy ulicy Dworskiego, niezależnie od pogody.

Bieganie to najprostsza forma ruchu. Wierzymy, że ten typ zmęczenia w odpowiedniej dawce jest korzystny dla zdrowia fizycznego i psychicznego człowieka – od dzieciństwa aż do końca świata.

...Akcja wzięła swój początek od audycji nadawanej na antenie Programu III Polskiego Radia od czerwca 2010 roku, autorstwa dziennikarzy: Krzysztofa Łoniewskiego i Pawła Januszewskiego (byłego lekkoatlety, Prezesa Fundacji Wychowanie przez Sport ) oraz Adama Kleina (z portalu bieganie.pl). Pilotażowy program regularnych zajęć biegowych odbywał się od września do grudnia 2010 roku. Naszym celem jest zapewnienie cotygodniowych spotkań z trenerem ludziom, którzy biegają lub dopiero chcieliby zacząć. Pragniemy, aby mieli takie możliwości w całym kraju, w każdym zakątku, zarówno w dużych miastach jak i wsiach. Tak, aby możliwość dołączenia do grona osób czerpiących radość z biegania była w zasięgu każdego, żeby początki – dzięki wsparciu trenerów i innych biegaczy – stały się jak najłatwiejsze...

ZAPRASZAMY


Kategoria: