Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2404 z /home/slowak/domains/slowak.edu.pl/public_html/includes/menu.inc).

Byliśmy w Egerze

W dniach 6-11.04. uczniowie naszej szkoły: Patrycja Śliwa, Karolina Piestrak, Paulina Dryjańska, Monika Stadnik, Daria Warło, Wiktoria Wywrot, Paula Szumełda, Iwona Chodań, Katarzyna Damaszko i Aleksander Pobidyński wraz z nauczycielkami j. angielskiego, Moniką Buczek i Renatą Pobidyńską, udali się na zagraniczną wymianę do Egeru. Była to świetna okazja nie tylko do rozwijania umiejętności porozumiewania się w języku obcym, ale także do poznania nowych przyjaciół, czy odkrycia tajemnic pięknego miasta, jakim jest Eger.
W niedzielę, 6 kwietnia, uczestnicy wymiany zapoznali się z gospodarzami i wybrali się na krótki spacer po miasteczku. Drugi dzień rozpoczął się od zwiedzenia tamtejszej szkoły i obejrzenia prezentacji o Egerze. Dodatkowo uczniowie węgierscy zorganizowali mecz paintballu i bardzo ciekawą wycieczkę po okolicy miasta. Kolejny dzień zaowocował nowymi emocjami. Na początku mieliśmy okazję pobawić się w detektywów. Każda czteroosobowa grupa otrzymała test. Aby go uzupełnić, należało odnaleźć brakujące informacje w różnych częściach miasta. Następnym punktem programu było zwiedzanie budynku Liceum, w którym każdy mógł obejrzeć panoramę miasta przez urządzenie o nazwie camera obscura, zobaczyć makiety kosmosu oraz nowoczesne wynalazki. 9 kwietnia wybraliśmy się do Budapesztu - stolicy Węgier. Tam zwiedziliśmy Muzum Historyczne oraz Zamek Królewski, był też czas na spacer po centrum miasta. Ostatniego dnia zobaczyliśmy m. in. zamek w Egerze, z którym wiąże się interesująca historia zwycięstwa garstki węgierskich żołnierzy w walce z najeźdźcami tureckimi. Popołudnie wypełniły gra w kręgle i uroczysta kolacja.
W czasie pobytu grupy ze Słowaka w Egerze nie zabrakło wrażeń, które z pewnością długo pozostaną nam w pamięci. Teraz trwa oczekiwanie na odwiedziny węgierskich przyjaciół w Przemyślu.

Monika Stadnik