Chemia w małej skali – Słowak dla gimnazjalistów

W poniedziałek, 18 marca odwiedziła nas grupa gimnazjalistów z Dubiecka pod opieką nauczycielki chemii - pani Anny Grzegorzak. Młodzi adepci chemii wzięli udział w dwugodzinnych zajęciach warsztatowo-pokazowych, przeprowadzonych przez członków Koła Chemików Słowak. Każdy z uczestników własnoręcznie wykonał doświadczenia, przeprowadzone techniką chemii w małej skali (z której korzystamy dzięki współpracy z Centrum Chemii w Małej Skali w Toruniu). Autorem karty pracy był absolwent I LO, obecnie student chemii - Łukasz Nuckowski, a nad całością zajęć czuwali: Monika Bal, Wojtek Zięba i Tomasz Warcholak pod czujnym okiem opiekunki koła, mgr inż. Agaty Zięby-Warcholak.

Kolejne zajęcia laboratoryjne z chemii odbyły się 21 marca - w tym dniu przyjechali do nas gimnazjaliści z Birczy.

Podczas Dnia Otwartego, 5 kwietnia oraz prezentacji profilu, 12 kwietnia uczniowie klas z rozszerzoną chemią poprowadzą pokazy i warsztaty dla chętnych.

Agata Zięba - Warcholak

Zdjęcia: