"Czy Mickiewicz przewidział Facebooka?"

2 grudnia br. uczniowie naszej szkoły, klas II c i II e, uczestniczyli w wykładzie naukowym pod takim tytułem. W gmachu Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego zgromadziła się także młodzież z innych przemyskich szkół: Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Elektronicznych i Gimnazjum nr 1. Tematem wystąpienia dr. Wojciecha Maryjki, pracownika naukowego Uniwersytetu Rzeszowskiego, były odwołania współczesnych artystów do twórczości jednego z najwybitniejszych poetów romantycznych, Adama Mickiewicza. Uczestników wykładu zainteresowało przypuszczenie prelegenta na temat wpływu ballady "To lubię" na powstanie portalu społecznościowego Facebook. Zwrócono także uwagę na obecność motywów literackich w życiu codziennym i kulturze współczesnej.

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć