Droga społeczności Słowaka !

28 lutego 2016 r., o godz. 12:25 odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym, którego organizatorem jest Przemyski Klub Biegacza. Trasa biegu wynosi 7km i będzie się rozciągać na terenie Parku Miejskiego. Koszt uczestnictwa w biegu wynosi 10zł. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal oraz koszulkę. Zapisy i dokładniejsze informacje dostępne są na stronie internetowej www.przemyskiklubbiegacza.pl Zachęcamy do udziału w tym biegu wszystkich uczniów I LO.

Celem biegu jest propagowanie zdrowego trybu życia oraz uczczenie pamięci żołnierzy, którzy po 1945 roku nie złożyli broni i walczyli z nowym okupantem w obronie Ojczyzny, oddając za nią największą z wartości: ludzkie życie. Bieg jest organizowany z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który został ustanowiony 2011r. i od tamtej pory jest obchodzony co roku, w pierwszy dzień marca.
Koordynatorem działań na terenie szkoły jest Damian Gaweł z IE - kontakt: 535-053-190.