DRUGIE MIEJSCE W POLSCE

Uczeń klasy 1f, Dawid Nodżak, uczestniczył w finale Konkursu Krasomówczego. W eliminacjach do finału uplasował się w pierwszej piątce, natomiast w finale wywalczył drugie miejsce. Konkurs odbywał się w dniach 20-22 listopada na zamku krzyżackim w Golubiu-Dobrzyniu.

Przesłuchaniom krasomówczym zawsze towarzyszą różne imprezy. Tym razem organizatorzy zaproponowali: zwiedzanie Torunia, wizytę w Muzeum Toruńskiego Piernika połączoną z wypiekiem pierników, zwiedzanie zamku golubskiego z lampionami oraz pokaz husarii.

Była to jubileuszowa impreza, gdyż konkurs odbył się po raz czterdziesty. Uczniowie naszej szkoły już od 1985 r. brali udział w tym konkursie, a w 1998 r. I miejsce zajął nasz uczeń, Krzysztof Scheller.

Edyta Hrymak

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć