Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej Dzień Edukacji Narodowej w I LO świętowano 12.10.07r. W auli szkolnej o godz. 13.45 rozpoczęło się uroczyste spotkanie dyrekcji, grona pedagogicznego, uczniów szkoły (reprezentantów poszczególnych klas) z emerytowanymi nauczycielami I LO. Uroczystość rozpoczął p. dyr. Tomasz Dziumak od powitania wszystkich przybyłych gości i omówienia rangi święta polskiej edukacji. Po krótkim montażu słowno-muzycznym i koncercie duetów skrzypcowo-gitarowych, przygotowanych przez uczniów klasy: I b, I f, I c1 pod opieką pań: Moniki Cebeńko i Ewy Musiał, życzenia nauczycielom złożyli: p. E Makara; przewodnicząca Rady Rodziców oraz Beata Janiszewska - reprezentantka młodzieży; przewodnicząca SU. Następnie p. dyr. Tomasz Dziumak wraz z byłą p. dyrektor, Grażyną Dawnis wręczyli nagrody nauczycielom szkoły. Uroczystość była wzruszającym spotkaniem tych, którzy swoje życie zawodowe związali z edukacją i wychowaniem młodych ludzi. Taką atmosferę podtrzymała również swoją wypowiedzią p. dyr. Grażyna Dawnis, ciepło mówiąc o szkole, młodzieży i swojej pracy w I LO. Spotkanie zakończyło się wspólną fotografią upamiętniającą obchody Dnia Edukacji Narodowej w I LO w r. szk. 2007/2008.