Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2404 z /home/slowak/domains/slowak.edu.pl/public_html/includes/menu.inc).

Dzień Edukacji Narodowej

Dla Was Nauczyciele


Szanowna Dyrekcjo, drodzy nauczyciele, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w imieniu społeczności uczniowskiej Słowaka, chciałbym złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia, szczęścia i wszelkiej pomyślności. Dziękuję za to, że uczycie nas ,, jak sięgać tam, gdzie wzrok nie sięga” i „łamać to, czego rozum nie złamie”. Mówiąc słowo edukacja, mam na myśli nie tylko nauczycieli, ale również pracowników szkoły, bez których to miejsce nie mogłoby funkcjonować, Wam również życzę wszystkiego najlepszego.

Data Święta Edukacji Narodowej nie jest przypadkowa, otóż 14 października 1773 roku w Polsce powstała Komisja Edukacji Narodowej, która miała usprawnić polską edukację. Stara łacińska sentencja mówi ,,uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia” - jest to trafne stwierdzenie i dobrze oddające sens istnienia Edukacji Narodowej, która ma zadanie przygotować młode pokolenia do objęcia steru nad Rzeczpospolitą.


Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego
Karol MazurekZ 14 października 2015 r. okazji Dnia Edukacji Narodowej w uznaniu zasług i zaangażowania w pracę na rzecz oświaty przyznane zostały nagrody i odznaczenia państwowe. W tym roku otrzymali je następujący nauczyciele i pracownicy administracji naszej szkoły:

Odznaczenia państwowe:
Srebrny Medal za Długoletnią Służbę:
- p. Joanna Choma
- p. Bożena Witkowska
- p. Zbigniew Jarema
Brązowy Medal za Długoletnią Służbę:
- p. Joanna Fudała

Odznaczenia resortowe:
Medal Komisji Edukacji Narodowej
- p. Monika Szozda
- p. Paweł Trojnar
- p. Artur Derdziak

Nagroda Podkarpackiego Kuratora Oświaty:
-p. Katarzyna Harasimowicz-Gąska

Na ręce Pana Dyrektora Tomasza Dziumaka życzenia całemu gronu pedagogicznemu, pracownikom administracji oraz obsługi szkoły przekazali:
- Prezydent Miasta Robert Choma,
- Poseł Marek Rząsa,
- Przewodnicząca Międzyszkolnej Komisji Oświaty NSZZ Solidarność Halina Róg,
- Dowódca 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich mjr Rafał Kluz,
- Przewodniczący Rady Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu Zbigniew Hamielec.

Z kolei młodzież z klas: 1c, 1a i 1e pod opieką p. Beaty Kryńskiej 13 października 2015 r. zaprezentowała krótkie przedstawienie dedykowane wszystkim nauczycielom. Pointą uroczystości były życzenia złożone gronu pedagogicznemu przez dyrektora i przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć