Dzień Edukacji Narodowej

„Nauczyciel ma wpływ na wieczność. Nie jest bowiem w stanie określić, gdzie kończy się jego oddziaływanie”.
(D. Beisser)

Zwód nauczyciela jest postrzegany jako posłannictwo i wymaga od jego adeptów szerokiej wiedzy merytorycznej, przygotowania pedagogicznego, znajomości psychologii, otwartości na potrzeby ucznia oraz dyspozycyjności. Nauczyciel musi także podejmować działania w zakresie nieustannego doskonalenia się w sztuce pedagogicznej.

Dzień Edukacji Narodowej jest okazją wyrażenia szacunku dla osób pracujących na rzecz szeroko rozumianej edukacji i wychowania młodego pokolenia. W tym dniu władze państwowe i samorządowe doceniając trud pracy nauczycieli i innych pracowników oświaty organizacją oficjalne uroczystości oraz nagradzają wyróżniających się pedagogów. W szkołach odbywają się uroczyste akademie, a uczniowie śpieszą z najlepszymi życzeniami do swoich nauczycieli.

Tak też się stało w piątek w dzień poprzedzający to święto. Młodzież pod opieką p. Edyty Rudnickiej przygotowała występ oparty na motywach „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Przewodniczący samorządu uczniowskiego Aleksander Mokraz złożył w imieniu uczniów najlepsze życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły.

A oto wykaz nauczycieli i pracowników „Słowaka” wyróżnionych z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Odznaczenie państwowe „Srebrny Medal za Długoletnią Służbę” otrzymali:
p. Paweł Mirek,
p. Agata Wowk.

Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej otrzymał:
p. Tomasz Dziumak

Nagrodę Podkarpackiego Kuratora Oświaty otrzymał:
p. Mariusz Fudała.

Nagrodę Prezydenta Miasta Przemyśla otrzymali:
p. Artur Derdziak,
p. Małgorzata Krzeszowska.

Nagrody dyrektora szkoły otrzymali:
p. Danuta Brud,