Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2404 z /home/slowak/domains/slowak.edu.pl/public_html/includes/menu.inc).

W środę 30 marca 2011 nauczyciele języka angielskiego, niemieckiego i łacińskiego wraz z uczniami szkoły przygotowali program poświęcony promocji języków obcych pod tytułem „ Dzień Europejski”.
Na początek dnia Michał Thier i Karolina Zagulak zaprosili Pana Piota Idzikowskiego , Naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Przemyśla, oraz nas, społecznośc szkolną do obejrzenia inscenizacji sztuki „Umarli ze Spoon River” E.L. Masters’a w wykonaniu uczniów z klas IIf, IIa i Ic przygotowanych przez nauczyciela języka polskiego Panią Bożenę Opalińską. Następnie w części poświęconej kulturze Krajów Wysp Brytyjskich uczniowie liceum zaprezentowali limeryki, plakaty, prezentacje na temat faktów z życia współczesnego Brytyjczyka i historii Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Prezentacje, wiersze i plakaty przygotowali uczniowie pod kierunkiem nauczycieli anglistów Pani Agnieszki Andrzejewskiej, Pani Moniki Buczek, Pani Joanny Fudały, Pani Agnieszki Górki , Pani Agnieszki Madej ,Pani Renaty Pobidyńskiej. Uczennice Sylwia Majka, Kamila Rudnicka i Monika Stańko z klasy III e wykonały przepięknie utwory współczesnych angielskich piosenkarzy. Nauczyciele języka angielskiego przygotowali i przeprowadzili trzy konkursy.
Konkurs wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej wygrały: Iga Krzysik i Aleksandra Kozaczenko z klasy 3F. II miejsce zdobyły Justyna Wołczyk i Marta Urbanik z klasy 1A, a III miejsce: Natalia Urbańska i Aleksandra Urbańska z klas 3A2, 1A . Konkurs na najlepszy limeryk wygrała Kasia Margańska klasa 3A1. II miejsce zdobyła Sabina Łaba klasa 2F. III miejsce przypadło Jadwidze Matuszczak z klasy 1A. Konkurs na plakat „When I think of The British Isles, I think of…” wygrała Karolina Połec z klasy 2B. II miejsce uzyskała Monika Busko z klasy 3A1, III miejsce przypadło Agnieszce Struś z klasy 2G. Nad oceną prac konkursowych pracowało jury w składzie Pani Joanna Fudała, Pani Monika Buczek, Pani Renata Pobidyńska, Pani Agnieszka Andrzejewska, Pani Agnieszka Madej. Ten dzień był również okazją do przeprowadzenia 1-szej wideokonferencji w języku angielskim w historii szkoły. Uczniowie klasy językowej Mamut Arslan Anadolu Lisesi w Mersin, Turcja, którzy wraz z uczniami z klasy If ( filologicznej) naszego liceum od miesiąca realizują na platformie edukacyjnej www.etwinning.net międzynarodowy projekt, zaprezentowali swój program przygotowany z myślą o obchodzonym przez nasze liceum Dniu Europejskim. Uczniowie z miasta Mersin przygotowali piosenki, limeryk i plakat oraz obejrzeli występy naszych uczniów na żywo(via Skype). Projekt w ramach Innowacji Pedagogicznej dla Klasy Filologicznej przygotowała nauczycielka języka angielskiego Agnieszka Górka oraz nauczyciele z Turcji , Pani Gulay Ergin i Pan Ercument Yegul. Wideokonferencję przygotowali nauczyciele Pani Agnieszka Górka, Pan Marek Magdziak oraz nauczyciele z Turcji, Pani Gulay Ergin i Pan Ercument Yegul. Nad właściwym przebiegiem wideokonferencji czuwali Pani Agnieszka Górka, Pan Marek Magdziak, Pani Gulay Ergin i Pan Ercument Yegul oraz uczniowe Maciek Kotula i Rafał Sokulski z klasy III. Dzień Europejski w ILO im. J. Słowackiego obejmował także częśc poświęconą krajom niemieckojęzycznym. Obejrzeliśmy i wysłuchaliśmy szereg prezentacji, które przybliżyły nam kulturę, zwyczaje i ciekawostki związane z krajami obszaru niemieckojęzycznego. Poznaliśmy symbolikę austriackiego godła. Dowiedzieliśmy się czym jest Oktoberfest. Opowiedziano nam też romantyczną historię powstania malutkiego domu w centrum Salzburga. W przerwach między kolejnymi prezentacjami mogliśmy skosztowac typowych niemieckich i austriackich wypieków, przygotowanych przez uczniów . Ogromnym sukcesem okazał się taniec bawarski zaprezentowany przez uczniów klasy IIg. Wysłuchaliśmy recytacji poezji niemieckiej. Prezentacje, projekty językowe, wiersze i wypieki przygotowali uczniowie z klas If, IIe, IIf, IIId i IIg pod kierunkiem nauczycieli germanistów Pani Edyty Dedio, Pani Joanny Juchy, Pani Katarzyna Lis, Pani Agnieszki Organ, Pani Moniki Szozdy. Cześć niemiecka rozpoczęła się i zakończyła piosenkami niemieckimi w wykonaniu uczennic Sylwii Majki z klasy IIIe i Joanny Mazur z klasy IIg. W części trzeciej Dnia Europejskiego poświęconej promocji języka łacińskiego wysłuchaliśmy wierszy recytowanych i poezji śpiewanej oraz Hymnu Unii Europejskiej wykonanego przez uczniów klasy Ic . Program przygotowali uczniowie pod kierunkiem Pani Renaty Szmuc i Pani Oliwii Markiewicz-Mazur. Projekt pod tytułem „Dzień Europejski” obejrzeli wraz z nami Pan Piotr Idzikowski , Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Przemyśl, słuchacze NKJO oraz uczniowie Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów i Gimnazjum nr 5 w Przemyślu wraz z opiekunami, za co serdecznie dziękujemy. Opracowanie:
mgr Agnieszka Górka oraz Joanna Mazur z klasy IIg