Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2404 z /home/slowak/domains/slowak.edu.pl/public_html/includes/menu.inc).

Dzień Integracji dla klas I

Tradycją I LO stały się dni integracji dla klas pierwszych organizowanie co roku przez Uczniowski Klub Sportowy "Słowak". I w tym roku panie Dorota Thier i Renata Majewska - główne pomysłodawczynie i organizatorki przedsięwzięcia - nie zawiodły oczekiwań pierwszoklasistów. 3 października specjalnie dla nich odbył się cykl zabaw integracyjnych w Arłamowie. Szkoda jedynie, że pogoda zepsuła nam w tym roku szyki, przez co program trzeba było znacznie zredukować. Ale i tak wrażenia pozostały niezapomniane dzięki dobrej organizacji, a także zaangażowaniu całego sztabu nauczycieli i uczniów.

Pierwszym punktem programu było wspólne zwiedzanie kościoła pw. Znalezienia Krzyża Świętego w Kalwarii Pacławskiej, gdzie znajduje się łaskami słynący obraz Matki Bożej Kalwaryjskiej. Przewodnikiem po zespole kościelnym był mgr Tomasz Pudłocki. Następnie wszyscy udaliśmy się do Arłamowa, gdzie w tzw. stodole - świetnie znanej wszystkim członkom społeczności "Słowaka" - odbyły się gry i zabawy przygotowane przez główne organizatorki. Program zdecydowanie zdominowało karaoke, dzięki wyjątkowemu zaangażowaniu niemal wszystkich obecnych. Duża zasługa w tym imprezowego DJ'a - mgr Renaty Majewskiej, która potrafiła błyskawicznie rozruszać towarzystwo. W przerwie na wszystkich czekał ciepły posiłek, a także ognisko, przy którym można było się rozgrzać w ten naprawdę chłodny i deszczowy dzień. Według tradycji przedsięwzięcia, które każdorazowo ma na celu nie tylko rozrywkę i integrację, ale i otwarcie pierwszoklasistów na przeszłość a także otaczającą nas rzeczywistość mgr Halina Piekiełko przedstawiła zebranym historię Arłamowa. Z kolei pani pedagog, mgr Elżbieta Sawicka, uczuliła obecnych na problemy związane z uzależnieniami. W tym pomogli jej sami uczniowie, którzy odegrali scenkę teatralną dotyczącą kwestii alkoholizmu pośród młodzieży szkół średnich.

Jak co roku inicjatywa UKS "Słowak" spotkała się z bardzo żywym zainteresowaniem, co potwierdza nie tylko żywotność tej organizacji, ale i potrzebę dalszych inicjatyw, na które czekają już nie tylko uczniowie.

mgr Tomasz Pudłocki