Dzień Nauki

11.05.2012 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „Dniu Nauki”. Organizatorem imprezy była Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu, zaś patronat nad nią objęli: Rektor PWSW prof. Dr. Hab. Jan Draus, Prezydent Miasta Przemyśla – Robert Choma oraz Starosta Powiatu Przemyskiego – Jan Pączek. Naszą szkołę podczas Dnia Nauki reprezentowali uczniowie Samorządu Uczniowskiego: Łukasz Mazurek (IIe), Michał Sumiec(IIe), Gabriela Adamek (IIh), Daniel Wolski (IIg), Izabela Kanak (IIe), Katarzyna Grabowska (IIe), Oliwia Tybor (IIe), Karolina Kicman (IIe), Kinga Kołcz (IIh), Krystian Zieliński (IIe), Maria Kędzierska (IIh), Jakub Jakubowski (IIh), Paulina Furtak (IIh), Marek Duplaga (IIf), Bartłomiej Mrozek (IIe).

Uczniowie zaprezentowali gimnazjalistom główne założenia edukacji w I LO oraz przedstawili dotychczasowe osiągnięcia uczniów I LO zachęcając w ten sposób do podjęcia nauki w naszej szkole. Dzień Nauki był również okazja do nawiązania „młodzieżowych konwersacji” z uczniami przemyskich gimnazja ów, podczas których, nasi uczniowie opowiadali jak czuja się w murach Słowaka, jak wykorzystują czas spędzony w szkole zarówno podczas lekcji, jak również popołudniami. Cieszy fakt, że gimnazjaliści chętnie podejmowali rozmowy z nami, pytali, nawiązywali pierwsze znajomości z licealistami. Dziękuję uczniom zaangażowanym w to przedsięwzięcie. Dodatkowo nadmienię, że jedna z uczennic – Paulina Furtak zwyciężyła w dyktandzie zorganizowanym podczas imprezy przez studentów filologii polskiej.Kategoria: