Dzień Niemiecki w I LO Przemyśl

24 listopada w I Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu odbył się Dzień Niemiecki. Uczniowie klas 1g, 2e i 2g (Przemysław Wilk, Magdalena Gołębowska, Natalia Baran, Milena Inglot, Piotr Czeluśniak oraz Radosław Siniewicz) przedstawili przygotowane prezentacje multimedialne o krajach niemieckojęzycznych. Następnie odbyły się warsztaty z lektorem Deutsch-Wagen-Tour, panem Ryszardem Majem. Uczniowie biorący udział w warsztatach otrzymali upominki od lektora prowadzącego zajęcia.

Kolejnym etapem programu był konkurs wiedzy o Niemczech, Austrii i Szwajcarii.

Głównym punktem Dnia Niemieckiego było uroczyste wręczenie stypendium dla uczniów o najlepszych osiągnięciach z języka angielskiego i niemieckiego. Stypendium otrzymały uczennice klasy 2f Katarzyna Hejnowicz oraz Aleksandra Kozaczenko. Fundatorem stypendium jest firma KAZAR-FOOTWEAR Sp. z o.o., którą reprezentuje prezes zarządu pan Artur Kazienko.

Na tę część uroczystości przybyli Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego pan Piotr Idzikowski, przedstawiciel zarządu firmy KAZAR pan Grzegorza Hayder, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddziału w Przemyślu pani Aleksandra Kubicka, doradca metodyczny z języka niemieckiego pani Zofia Czyżyk, rodzice uczennic, które otrzymały stypendium pani Małgorzata Kozaczenko i pani Ewa Hejnowicz oraz przedstawiciele mediów.

W części artystycznej przedstawiono krótkie formy teatralne. Pierwsza z nich to połączenie kilku bajek braci Grimm pt. „Rotkäppchen anders”; scenariusz został napisany przez uczniów klasy 2g, w drugiej wystąpili uczniowie klasy 2f we fragmencie współczesnej sztuki „Feierabend- Szenen einer Ehe”.

Następnie uczestnicy Dnia Niemieckiego wysłuchali piosenek w wykonaniu uczennic klasy 2e oraz 2g Sylwii Majki, Kamili Rudnickiej oraz Eweliny Dudy, pt.:„Und wenn ein Lied…” Xaviera Naidoo, „Engel” Kassandry Steen i niemiecka wersja językowa „Schwer verliebt” Czerwonych Gitar.

Kolejnym punktem programu było wręczenie nagród uczestnikom konkursu krajoznawczego. Pierwsze miejsce ex aequo zdobyli Gabriela Żak z klasy 1e oraz Rafał Szafranowski z klasy 2e, miejsce drugie zajęła Katarzyna Wardęga z klasy 2g a trzecie Aleksandra Kubicka z klasy 1e. Sponsorami nagród w konkursie był Instytut Goethego w Krakowie, wydawnictwa Langenscheidt i LektorKlett.

Dzień Niemiecki zamknęła projekcja filmu w wersji niemieckojęzycznej „Krieg der Sterne- Der Angriff der Klonkrieger”.

Dzień Niemiecki w I Liceum przygotowały nauczycielki języka niemieckiego panie: Edyta Dedio, Joanna Jucha, Agnieszka Organ oraz Monika Szozda przy udziale klasy 2e, 2f oraz 2g.