Dzień otwarty w I Liceum Ogólnokształcącym

"To nie żarty, to dzień otwarty"- taki napis przywitał gimnazjalistów w murach popularnego Słowaka w dniu 1 kwietnia. Młodzież przyjechała do nas z okolicznych miejscowości: Jarosławia, Dubiecka, Radymna, Żurawicy, Medyki. Nie zawiedli nas również uczniowie przemyskich gimnazjów: nr 1,2,3,4,5 oraz Salezjańskiego, a także GSAILO.

Przybyli goście zostali zaproszeni do auli, w której spotkali się z dyrektorem I Liceum Ogólnokształcącego Tomaszem Dziumakiem oraz jego zastępcą, Markiem Magdziakiem. Po krótkiej prezentacji oferty edukacyjnej naszej szkoły młodzież udała się na zwiedzanie gmachu . Dla gimnazjalistów przygotowano 4 różne trasy : matematyczno-fizyczną, biologiczno-chemiczną, polonistyczno-historyczną oraz geograficzną. Na zwiedzających czekało wiele atrakcji : "chemiczna podróż dookoła świata", pokazy taneczne, medyczne; zagadki matematyczno-fizyczne, quizy wiedzy, a także prezentacje historyczne i językowe. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również sala, w której swój sprzęt oraz umiejętności prezentowali strzelcy i harcerze. Natomiast w pracowni filmoteki szkolnej gimnazjaliści mogli obejrzeć filmy przygotowane przez uczniów ILO, między innymi lipdub naszej szkoły. Wszystkie przygotowane atrakcje cieszyły się wielkim zainteresowaniem przybyłych gości, z których wielu deklarowało chęć dołączenia do społeczności Słowaka.

Zatem – gimnazjaliści - do zobaczenia we wrześniu!


Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć

                                                                                                                                                                                                                                   

Kategoria: