Dzień Otwarty w I Liceum Ogólnokształcącym

25 kwietnia I Liceum Ogólnokształcące zorganizowało Dzień Otwarty dla gimnazjalistów. Zainteresowanie było ogromne: szkołę odwiedziło ponad 300 uczniów. Wśród odwiedzających byli zarówno gimnazjaliści z Przemyśla, jak i spoza miasta: z Medyki, Żurawicy, Huwnik, Rokietnicy, Maćkowic, Radymna, Skołoszowa, Sośnicy, Orłów, Drohojowa, Orzechowiec, Radymna.

O godzinie 9.00 przywitała wszystkich gości w auli szkolnej, wypełnionej po brzegi, uczennica klasy 3 c, Małgorzata Świetlicka. Po jej występie muzycznym pan Jacek Betleja, nauczyciel j. niemieckiego i j.angielskiego, przedstawił kadrę pedagogiczną I LO, która wystąpiła w niecodziennych rolach, nawiązujących do swoich pasji: pszczelarstwa, podróży, szermierki, kuchni, szachów, pływania, jogi, film...

Po wysłuchaniu przemówienia pana Dyrektora, Tomasza Dziumaka, kandydaci na uczniów I LO udali się w wędrówkę po szkole . W poszczególnych salach licealiści wraz z nauczycielami opowiadali o lekcjach i zajęciach pozalekcyjnych, a także przedstawiali informacje dotyczące rekrutacji do poszczególnych klas. Na gimnazjalistów czekało wiele atrakcji: pokazy sportowo – taneczne, chemiczne, biologiczne, zabawy matematyczno-fizyczne, quizy z nagrodami, prezentacje multimedialne, połączone z miniwykładami. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również sale, których gospodarzami byli strzelcy i harcerze. W Pracowni Filmoteki Szkolnej gimnazjaliści obejrzeli film o Słowaku – lipdup; zaprezentowano też krótkie filmy animowane, ukazujące możliwości audiowizualne sali. Poza tym w ramach Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa uczniowie zapoznali się np. z działaniem wariografu (potocznie nazywanego wykrywaczem kłamstw) oraz aktualnie stosowanymi podstawowymi technikami kryminalistycznymi. Każdy z uczestników spotkania mógł otrzymać odcisk swojego palca. Gimnazjaliści zapoznali się z działalnością licznych szkolnych organizacji i kół zainteresowań, np. Szkolnego Koła PTTK, Koła Ekologów „Lynx”, Szkolnego Koła Caritas, „Klubu 8”, szkolnego koła szachowego. Mieli także możliwość wypełnić test zainteresowań, pomocny w decyzji dotyczącej profilu klasy. Dzień Otwarty z pewnością ułatwi wybór szkoły ponadgimnazjalnej.

Zatem – gimnazjaliści - do zobaczenia we wrześniu! Słowak zaprasza!

Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć