Dzień Otwarty w I Liceum Ogólnokształcącym

17 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym miał miejsce Dzień Otwarty dla gimnazjalistów i uczniów klas ósmych szkół podstawowych. Zainteresowanie było ogromne: szkołę odwiedziło około 740 osób.

O godzinie 9.00 rozpoczął się program dnia otwartych drzwi dla uczniów klas trzecich gimnazjum, a o godzinie 11.00 – dla uczniów ósmych klas szkół podstawowych. Po wysłuchaniu przemówienia Dyrektora I LO, pana Tomasza Dziumaka, a także słów przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, Jakuba Kowalczyka, goście mogli się zrelaksować przy oglądaniu scenki teatralnej w wykonaniu licealistów. Następnie kandydaci na uczniów I LO udali się na spacer po szkole w towarzystwie starszych kolegów. W poszczególnych salach licealiści wraz z nauczycielami opowiadali o lekcjach i zajęciach pozalekcyjnych, a także przedstawiali informacje dotyczące rekrutacji do poszczególnych klas. Towarzyszyły temu pokazy chemiczne, biologiczne, zabawy matematyczno-fizyczne i prezentacje multimedialne. Można było wziąć udział w lekcji otwartej „Zielone Garnizony”, a także obejrzeć film w Pracowni Filmoteki Szkolnej. Dużym zainteresowaniem cieszyła się sala, której gospodarzami byli strzelcy i harcerze. Poza tym w ramach Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa uczniowie zetknęli się z podstawowymi technikami stosowanymi w kryminalistyce. Młodzież zapoznała się także z działalnością licznych szkolnych organizacji i kół zainteresowań, np. Szkolnego Koła PTTK, Koła Ekologów „Lynx”, Szkolnego Koła Caritas, „Klubu 8”. Była także możliwość wypełnienia testu zainteresowań, pomocnego w podjęciu decyzji o profilu klasy.

Dzień Otwarty z pewnością ułatwi wybór absolwentom gimnazjum i szkoły podstawowej. Zatem – gimnazjaliści i ósmoklasiści - do zobaczenia we wrześniu! Słowak zaprasza!
Kategoria: