Dzień Otwarty za nami

We wtorek, 24 kwietnia gościliśmy w naszej szkole gimnazjalistów. W tym roku była to rekordowa liczba 570 osób. Mamy nadzieję, że Dzień Otwarty w I Liceum Ogólnokształcącym pomógł im w wyborze szkoły, w której będą kontynuować naukę od września. Słowak na Was czeka!

Dzień rozpoczął się od spotkania gości z Dyrekcją szkoły, panem Tomaszem Dziumakiem i panem Markiem Magdziakiem, w auli. Zostało ono poprzedzone przedstawieniem pt. „Pan TeDeusz. Blaga, władza i piekło”. Odtwórcami ról byli uczniowie klasy 3a, autorami scenariusza – Mateusz Bąk, Karol Laska i Paweł Pawłucki z tej samej klasy. Minispektakl w humorystyczny sposób nawiązywał do patrona liceum, Juliusza Słowackiego.

Następnym punktem programu było zwiedzanie szkoły pod przewodnictwem licealistów. Organizatorki Dnia Otwartego, panie Joanna Fudała i Renata Majewska, zaplanowały różnorodne trasy dostosowane do wybranego profilu: a, b,c,d,e,f. Najpierw można było zapoznać się w sposób wyczerpujący z informacjami na temat rekrutacji oraz z ofertą edukacyjną danej klasy, porozmawiać z nauczycielami i licealistami, znającymi szkołę od podszewki. Następnie goście mogli zobaczyć, jak w praktyce wygląda nauka w Słowaku. Zostały dla nich przygotowane m. in.: prezentacje, doświadczenia, pokazy chemiczne i biologiczne oraz zabawy matematyczno-fizyczne. Zainteresowani nauką języków obcych poznali bogatą ofertę wymian międzynarodowych oraz wysłuchali relacji uczennic z grupy innowacyjnej z języka niemieckiego. W programie dnia nie zabrakło pokazów sportowo - tanecznych.

Gimnazjaliści zapoznali się także z działalnością licznych szkolnych organizacji i kół zainteresowań, np. Szkolnego Klubu Filmowego, Szkolnego Koła PTTK, Koła Ekologów „Lynx”, Szkolnego Koła Caritas, „Klubu 8”, drużyny strzeleckiej. Poza tym w ramach Podkarpackiej Młodzieżowej Akademii Prawa i Bezpieczeństwa uczniowie dowiedzieli się, jak działa wariograf (potocznie nazywany wykrywaczem kłamstw) oraz jakie podstawowe techniki kryminalistyczne są aktualnie stosowane. Gimnazjaliści mieli także możliwość wypełnić test zainteresowań, czy też wziąć udział w quizach z nagrodami.

Mamy nadzieję, że dobre wrażenia z dnia spędzonego w murach Słowaka pomogą naszym gościom w dokonaniu właściwego wyboru i spotkamy się we wrześniu.

Aneta Żurowska


                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   
Kategoria: