"e-Słowak"

W dniu 1 kwietnia 2011 roku nasza szkoła uzyskała Certyfikat Kluczowych Kompetencji w zakresie wykorzystania technologii informacyjnej, przyznany przez Dyrektora Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie. Tym samym znalazła się w gronie 15 szkół Województwa Podkarpackiego, które zostały w ten sposób wyróżnione. Dla środowiska szkolnego jest to kolejny dowód na potwierdzenie wysokiego poziomu pracy szkoły oraz wysokich kompetencji zatrudnionych w niej nauczycieli. Stałe doposażanie pomieszczeń szkolnych w sprzęt komputerowy i pomoce dydaktyczne nowej generacji, niewątpliwie wpływa na poziom działań dydaktycznych podejmowanych w I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu. Należy wyrazić zadowolenie, że podejmowany wysiłek w zakresie unowocześnienia szkoły i prowadzonego w niej procesu nauczania został docenione w formie przyznania certyfikatu. Podczas uroczystości wręczono również indywidualne certyfikaty dla nauczycieli, w tym dla nauczyciela naszej szkoły p. Marka Magdziaka. Odbył się również wykład inauguracyjny na temat „Wykorzystanie TI jako medium dydaktycznego w nauczaniu”, który wygłosił pan dr Janusz Trawka z Wyższej Szkoły Zarządzania w Katowicach.