Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2404 z /home/slowak/domains/slowak.edu.pl/public_html/includes/menu.inc).

Erasmus + i job shadowing – Sycylia

Kolejny raz nauczyciele naszej szkoły mogli uczestniczyć w warsztatach job shadowing, które odbyły się w ramach projektu Erasmus + KA1 - Mobilność kadry edukacji szkolnej. Tym razem był to wyjazd na Sycylię, w terminie 11.10.- 18.10.2019 r. Uczestnikami warsztatów byli: dyrektor szkoły, pan Tomasz Dziumak, nauczycielka języka angielskiego, pani Renata Pobidyńska oraz nauczycielka języka niemieckiego, pani Agnieszka Organ.

W trakcie pięciodniowej wizyty w Istituto D`Istruzione Superiore Statale Francesco Redi w Belpasso nauczyciele poznali włoski system edukacji, obserwowali zajęcia oraz wymieniali się doświadczeniami z kolegami z Sycylii. Odwiedzona placówka składa się obecnie z czterech szkół z różnymi siedzibami: „Santo Asero” (IPAA) z siedzibą w Paterno, „Galileo Ferraris” (ITIS) i „ Antonio Russo Giusti” (LS) z siedzibą w Belpasso oraz „Efesto” (IPSIA) z siedzibą w Biancavilla. Kształci w różnych branżach; założenia szkoły uwzględniają potrzebę innowacyjności oraz oczekiwania uczniów i ich rodziców. Klasy nie są liczne (do 20 osób), ponieważ uczy się w nich młodzież ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Bardzo pozytywne wrażenie zrobiła na nas perfekcyjna opieka, którą objęci byli uczniowie, zgodnie z ich indywidualnymi potrzebami, ze względu na rodzaj niepełnosprawności. Zajęcia w Belpasso trwają do godziny 13., ale tydzień pracy jest sześciodniowy.

Uczestnicy wyjazdu mogli skosztować sycylijskich przysmaków, zwiedzić Katanię, Syrakuzy, z pięknego Castelmola podziwiać wzgórza i morze aż po wybrzeże Kalabrii. Wspaniałe wrażenia towarzyszyły wyjściu na Etnę. Zawsze pamiętać będziemy gościnność i otwartość mieszkańców tej przepięknej wyspy. Pobyt w Belpasso był także doskonałą okazją do zdobycia nowych doświadczeń, obserwacji metod pracy, organizacji lekcji i sposobów oceniania pracy uczniów oraz do wymiany dobrych praktyk.

Agnieszka Organ
Kategoria: