Filmowa Gra Miejska

23 września br. Przemyśl jako jedno z 12 miast w Polsce organizował Filmową Grę Miejską. Współorganizatorzy i patroni imprezy to Centrum Edukacji Obywatelskiej, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Filmoteka Szkolna i Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Organizatorami gry byli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Przemyślu. Uczestnikami zaś uczniowie z przemyskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (Gimnazjum nr 3, Gimnazjum „Morawa”, Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu, I LO, II LO, Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Informatycznych i Mechatronicznych, Zespół Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących- łącznie 159 osób. Celem gry była popularyzacja sztuki filmowej, a szczególnie polskiej kinematografii wśród młodzieży i ukazanie filmu jako ważnego elementu edukacji, a także przypomnienie najważniejszych informacji dotyczących zabytków, kultury i turystycznych walorów Przemyśla.

Gra rozpoczęła się 23.09. o godz. 10.00 od rejestracji w I LO, zaś zakończyła na Zamku Kazimierzowskim. Uczniowie wyposażeni w mapki przemierzali ulice Przemyśla, aby w wyznaczonych 7 punktach wykonać przygotowane dla nich zadania. Każde z nich inspirowane było innym filmem, np. w redakcji Gazety Przemyskiej uczestnicy musieli wykonać z plasteliny wielkanocnego króliczka, podobnie jak bohaterowie „Kołysanki” Juliusza Machulskiego. Zwieńczeniem zabawy było rozlosowanie pośród uczestników gry nagród ufundowanych przez licznych sponsorów, wśród których znalazła się także szkoła –organizator imprezy, przemyski Słowak. Koordynatorem Miejskiej Gry Filmowej w Przemyślu była Ewa Musiał, regionalny lider Filmoteki Szkolnej.

Kliknij w zdjęcie aby powiększyć