Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2404 z /home/slowak/domains/slowak.edu.pl/public_html/includes/menu.inc).

I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu jest jedną z najstarszych szkół w Polsce. W jej progi co roku wstępują przedstawiciele kolejnych pokoleń młodych, zdolnych i ambitnych uczniów. Jednak odczuwalną od dziesiątków lat bolączką liceum był brak zaplecza sportowego dostosowanego do aktualnych standardów oświatowych oraz liczby uczniów - obecnie to ponad 750 licealistów. Dotychczasowa sytuacja odchodzi w niepamięć, co z wielką radością należy zakomunikować wszystkim zainteresowanym osobom.

Dzięki działaniom obecnej dyrekcji szkoły wizja powstania nowoczesnej hali przy liceum została zrealizowana w 2020 r. Oficjalnie zakomunikowano to podczas jej uroczystego otwarcia 25 września 2020 roku. Uroczystość ta, mimo ograniczeń sanitarno-epidemiologicznych związanych z panującą w Polsce epidemią koronawirusa, zgromadziła ok. 100. uczestników. Przybyli na nią prezydenci miasta, tj. Wojciech Bakun i Robert Choma oraz Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch, Maciej Kamiński przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu wraz z radnymi oraz Bernadeta Jasińska reprezentująca Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Honorowymi gośćmi byli członkowie rodziny patrona hali, Profesora Edwarda Lecha, tj. jego wnuczka Małgorzata Lech-Sudzińska wraz z mężem Tadeuszem Sudzińskim oraz prawnuczka Beata Matyszewska wraz z mężem Mariuszem Matyszewskim. Nie zabrakło też licznie przybyłych byłych uczniów liceum, w tym absolwentów z rocznika 1958 i 1962 - inicjatorów nadania hali imienia. W trakcie uroczystości odsłonięta została tablica pamiątkowa poświęcona patronowi, której twórcą jest przemyski rzeźbiarz Marian Szajda.Kategoria: