Historyczny sukces

W dniach 11.-12.04 2015 r. w Gdańsku odbył się etap centralny XLI Olimpiady Historycznej. Brało w nim udział 108 uczestników z całego kraju wyłonionych spośród kilku tysięcy startujących w etapie szkolnym. Rywalizacja na szczeblu centralnym składała się z 3 części - praca pisemna na jeden z sześciu podanych tematów, analiza tekstu źródłowego oraz odpowiedź ustna, z których w sumie można było uzyskać maksymalnie 110 punktów. Województwo podkarpackie reprezentowane było przez sześciu uczniów, wśród których znaleźli się dwaj przedstawiciele naszej szkoły: Mateusz Gemra z klasy 3a i Marcin Hamielec z klasy 2g. Mateusz uzyskał tytuł laureata, zajmując równocześnie drugie miejsce w kraju, natomiast Marcin został finalistą etapu centralnego. W ten sposób nasi uczniowie otrzymali zwolnienie z egzaminu maturalnego z historii oraz indeksy na wszystkie uczelnie w Polsce. Warto zauważyć, iż nie jest to ich pierwszy sukces. Marcin miesiąc temu został laureatem 56. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, zaś Mateusz rok temu uzyskał tytuł finalisty 40. Olimpiady Historycznej. Opiekunem obu naszych olimpijczyków jest mgr Mariusz Fudała.