HOLOCAUST W EDUKACJI REGIONALNEJ. TEORIA I PRAKTYKA

Szanowni Państwo Dyrektorzy Szkół, Nauczyciele historii i Zainteresowani!

I Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego w Przemyślu,Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie Oddział Przemyślu, Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Przemyślu,Instytut Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie Muzeum - Miejsce Pamięci Bełżec Wydawnictwo „Nowa Era”

mają zaszczyt zaprosić Państwa na konferencję
HOLOCAUST W EDUKACJI REGIONALNEJ. TEORIA I PRAKTYKA
która odbędzie się w dniu 8 kwietnia 2011 r. (piątek) w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu, ul Słowackiego 21. PROGRAM: 11.00 – 11.15 Uroczyste otwarcie Konferencji 11.15 – 11.50 Holocaust w dydaktyce historii– dr Maria Stinia (Zakład Archiwistyki, Dydaktyki i Metod Kwantytatywnych UJ w Krakowie) 11.50 – 12.25 Dlaczego Holocaust powinien być doświadczany przez młodzież? Projekt jako metoda pracy z uczniem - dr Tomasz Pudłocki (Zakład Historii Oświaty i Kultury UJ w Krakowie) 12.25 – 12.55 Przerwa kawowa 12.55 – 13.30 Obóz zagłady w Bełżcu jako element „Akcji Reinhardt” – mgr Tomasz Hanejko (kierownik Muzeum - Miejsca Pamięci w Bełżcu)
13.30 – 14.00 Oferta wydawnictwa „Nowa Era” Serdecznie zapraszamy!